Altyapı sporcularımız Sporda Şiddetsiz İletişim Eğitim Seminerine katıldı

22 Kasım 2019 Cuma 13:10

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın hazırlamış olduğu TFF Gelişim Liglerinde “Sporda Şiddetsiz İletişim” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi. Amatör şubelerimizin altyapılarında görev yapan sporcular, antrenör grubu ve idareciler, Kulübümüzün ev sahipliğinde gerçekleştirilen seminerde bir araya geldi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi olan 'Rakibine Jest Yap' kapsamında 'Şiddetsiz İletişim Eğitim' konu başlığı altında Amatör Şubelerimizdeki altyapı sporcu, antrenör ve idarecilerin katılımıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Maraton Tribünü’nde yapıldı.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Serdar Dayat ve Voleybol Şubesi İdari Menajeri Abdullah Paşaoğlu’nun da katıldığı organizasyonda Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban da, “İstanbul TFF Gelişim Liglerinde sporda şiddetsiz iletişim” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Futbol ve Nefret Söylemi, Futbol ve Şiddet İlişkisi, Fair-Play / Dürüst Oyun Anlayışı, Empati ile Anlamak… gibi konu başlıklarının konuşulduğu panelde, Doç. Dr. Ece Baban şiddetsiz iletişimin spor alanındaki önemine dikkat çekti. Şiddetsiz İletişimi, evrensel insan duyguları ve ihtiyaçları üzerinden geliştirilen ve karşılıklı bağımlılık, empati ve birlik bilincine uzanan bir süreç dili olarak tanımlayan Fenerbahçe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Baban, daha sonra sporcularımız tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Bir saat kadar süren seminer, tüm amatör şubelerden sporcularımızın da yer aldığı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan