VOLEYBOL

SULTANLAR LİGİ'NİN ŞAMPİYONU FENERBAHÇE OPET

21 Nisan 2024 Pazar 20:48

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vodafone Sultanlar Ligi Final Etabı serisinde Eczacıbaşı Dynavit’e 3-2’lik üstünlük kurdu ve üst üste 2., toplamdaysa 7. şampiyonluğunu kazandı.

Ligde normal sezonu zirvede tamamlayan Takımımız, yarı finalde Türk Hava Yolları’nı eledi ve adını finale yazdırdı. Final serisinde Eczacıbaşı Dynavit’e karşı ilk maçı 3-1 kazanıp, 2. karşılaşmayı 3-2 kaybeden Sarı Melekler 3. mücadelede rakibini 3-0 yenerek seride 2-1 öne geçti. Ekibimiz 4. maçtan 3-0 mağlup ayrılınca seriye 2-2'lik eşitlik geldi. Serinin beşinci ve son maçını 25-18, 25-22 ve 27-25 setler sonunda 3-0 kazanan Takımımız üst üste 2., toplamdaysa 7. şampiyonluğuna uzandı.

Sarı Melekler böylece AXA Sigorta Kupa Voley'in ardından lig kupasının da sahibi olarak sezonu iki şampiyonlukla noktaladı. 

2008-2009, 2009-2010, 2010-2011, 2014-2015, 2016-2017 ve 2022-2023 sezonlarında şampiyonluk ipini göğüsleyen Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet, 2023-2024 sezonunu da şampiyonlukla tamamladı. 

Şampiyonluk kupası ve madalyalar takdim edildi

Sarı Meleklere şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy; madalyalarını ise Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanları Ahmet Göksu ve Selahattin Süleymanoğlu takdim etti.

En iyiler ödüllendirildi

En iyilerin ödüllendirildiği törende Melissa Vargas; ‘En Değerli Oyuncu’, ‘En Hızlı Servis Ödülü(110 km)’ ve Dünya Baltacıoğlu Uluslararası Başarı Ödülü olmak üzere 3 ödülün birden sahibi olurken; ‘En İyi Smaçör’ Ana Cristina De Souza, ‘En İyi Pasör’ Bojana Drca, ‘En İyi Libero’ Gizem Örge, ‘En İyi Orta Oyuncu’ da Eda Erdem Dündar seçildi.

Başkanımız Ali Y. Koç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşi Dilek Kaya İmamoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt, Bekir İrdem ve İlker Dinçay ile federasyon yönetim kurulu üyeleri de karşılaşmayı takip etti.

Takımımız mücadeleye; Eda Erdem Dündar, Arina Fedorovtseva, Bojana Drca, Ana Cristina De Souza, Melissa Vargas, Aslı Kalaç altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Maçta ilk sayı Fenerbahçemizde Arina Fedorovtseva’dan geldi.(1-0) Konuk takım ise ilk sayılarını Boskovic'le buldu. Setin hemen başında Melissa Vargas ve Ana Cristina De Souza ikilisiyle bir ritim bulan Takımımız 5-0’lık seri sonunda 6 sayılık bir fark yakaladı.(9-3) Devamında Sinead Jack-Kısal ve Hande Baladın’la geri dönen Eczacıbaşı Dynavit farkı 2 sayıya indirdi.(9-7) Bu skorun ardından molaya giden Ekibimiz mola dönüşünde bulduğu 5-0’lık seriyle 14-7’yi buldu. Hande Baladın’ın sayısıyla rakip takım serimize nokta koysa da Ana Cristina’nın yüksek hücum yüzdesiyle oynadığı sette skor da 16-10’a geldi. Arina Fedorovtseva’nın servis turunda, Aslı Kalaç’ın blokta fark yarattığı sette son bölüme 20-14’le önde giren Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, 25-18’lik skorla kazanan taraf oldu.

Arina Fedorovtseva ve Aslı Kalaç’ın sayılarıyla sete iyi başlayan Takımımız, 3-1’i buldu. Boskovic’le bulduğu seriyle 3-4’ü yakalayan konuk ekip Eczacıbaşı Dynavit’e, Kaptan Eda Erdem Dündar’ın blok performansıyla cevap veren Sarı Melekler, skor üstünlüğünü eline aldı.(7-6) Rakibin savunma direncinin kırıldığı sette Takımımız 13-7’yi buldu. Bu skorla molaya giden konuk ekip karşısında mola dönüşünde de Melissa Vargas ve Eda Erdem Dündar’la üretken olan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, skoru 19-12’ye taşıdı. Bu skorun ardından Gray ve Boskovic’le toparlanan Eczacıbaşı Dynavit farkı iki sayıya kadar düşürdü.(19-17) Son bölümü büyük çekişmeye sahne olan seti 25-22’yle kazanan Sarı Melekler, 2-0’ı buldu.

Gray ve Arina Fedorovtseva’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan üçüncü sette Eczacıbaşı Dynavit 3-5’i buldu. Melissa Vargas ve Eda Erdem Dündar’ın blok sayılarıyla skora denge getiren Fenerbahçemiz, skor avantajını da eline aldı.(6-5) Devamında Hande Baladın, Gray ve Boskovic gibi skorerleriyle önemli bir seri bulan konuk ekip skoru 6-9’a getirdi. Vargas ve Ana Cristina’nın çapraz hücumlarında sonuca giden Takımımız maça ortak oldu.(10-10) Skor üstünlüğünün sürekli elde değiştirdiği setin kazananı 27-25’lik skorla Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız oldu.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Basın Fotoğrafları