1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme" Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor

09 Haziran 2018 Cumartesi
1907 ÜNİFEB, Erasmus+ kapsamındaki "Görmezden Gelme" projesi ile Polonya, Bulgaristan ve Litvanya’dan gelen misafirlerini ağırlıyor. 4 Hazirandan itibaren çeşitli etkinliklerle devam eden oranizasyonlar, yarın itibariyle son bulacak. 

1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği görme engellilere basketbol ve futbol maçlarının anlık sesli betimlemesinin yapıldığı "Görmezden Gelme" projesini 20 Aralık 2015 tarihinden bu yana oynanan 42 müsabakada gerçekleştirirken, bu proje aynı zamanda Kasım 2017’de Erasmus+ KA1 programı kapsamında Avrupa Birliği Projesi olma onuru kazandı.

Avrupa Birliği Erasmus+ KA1 programı kapsamında “engelli bireylerin sportif faaliyetlere aktif katılımı” ve “sporseverlerin engelli bireyleri spor müsabakalarına dahil edecek faaliyetlerinde bulunma” konularında genç bireylerin görme engellilere yönelik sporda sosyal sorumluluk bilincine katkı sağlamasını ve bu konularda bir farkındalık yaratmayı hedefleyen "Görmezden Gelme" projesi; 4-10 Haziran 2018 tarihleri arasında Litvanya, Polonya, Bulgaristan ve Türkiye olmak üzere toplam 4 ülkeden 16 katılımcı ile İstanbul’da gerçekleşiyor. 

Proje kapsamında "Karanlıkta Diyalog" etkinliği, görme engelli bireyler ile yapılan futsal maçı, proje geliştirme ile ilgili eğitim kursları ve kültür geceleri gibi etkinlikler yapılıyor.

7 Haziran Perşembe günü Fenerbahçe Doğuş-Tofaş arasında oynanan TBL Play-Off Finali 2. maçında anlık sesli betimleme uygulaması yapıldı. Maçın devre arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kemal Danabaş, Metin Şen, Simla Türker Bayazıt, Burak Kızılhan, Belgin Aral ve 1907 Fenerbahçe Derneği Genel Sekreteri Rıfat Perahya, projenin yapıldığı tribünü ziyaret etti.

Bu proje kapsamında spor organizasyonlarının ve toplumun sosyal sorumluluğa bakış açısı, dezavantajlı grupların spora katılımı ve bu alanda ulusal ve uluslararası yapılan faaliyetlerin konuşulduğu "Görmezden Gelme" “Engellilik ve Spor Paneli” bugün saat 14.00'de Kozyatağı Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Panele Akademisyen ve Spor Yöneticisi Dr. Emir Turam, Türkiye Görme Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Sümer Cantürk, Avrupa Futbol Taraftarları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Emre Ballı ve 1907 ÜNİFEB Eski Başkanı Burak Tabak konuşmacı olarak katıldı. Yarın etkinlik boyunca geliştirilen yeni projelerin final sunumlarının ve proje değerlendirmelerinin ardında etkinlik son bulacak ve misafirlere veda edilecek.

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor 1907 ÜNİFEB "Görmezden Gelme"  Projesi Çerçevesinde Avrupa’dan Gelen Misafirlerini Ağırlıyor