BASKETBOL

Monaco 93-88 Fenerbahçe Beko

26 Nisan 2024 Cuma 22:24

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 2023-24 sezonu Play-off ikinci maçında Monaco’ya konuk oldu. Salle Gaston Medecin’de oynanan mücadele ev sahibi takımın 93-88’lik üstünlüğüyle tamamlandı. Böylece play-off serisinde 1-1’lik eşitlik sağlandı.

Serinin üçüncü maçı 1 Mayıs Çarşamba günü saat 20.45'te Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak.

Play-off serisinde üç galibiyet alan taraf 24-26 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek Final Four’da yer alma hakkı elde edecek.

Salle Gaston Medecin’de oynanan karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu ve Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Valerie Garnier de izledi.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız mücadeleye; Sertaç Şanlı, Tarık Biberovic, Nick Calathes, Tyler Dorsey ve Nigel Hayes-Davis beşiyle başladı.

Donatas, Blossomgame ve Mike James üçlüsüyle maça üretken başlayan ev sahibi takım, 9-0’ı buldu. Fenerbahçemiz maçtaki ilk isabetini Tyler Dorsey’le buldu.(9-2) Tarık Biberovic-Dorsey çiftinin skor yükünü sırtladığı anlarda Fenerbahçemiz, farkı 3 sayıya indirdi.(14-11) Çeyreğin devamında Motiejunas, Matthew ve Blossomgame’le toparlanan Monaco, skoru 27-11’e taşıdı. Çeyreğin son bölümünde Dyshawn Pierre ve Scottie Wilbekin’in isabetli dış atışlarıyla toparlanan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, ilk çeyreği 31-21 geride tamamladı.

Nigel Hayes-Davis ve Loyd’un karşılıklı isabetiyle başlayan çeyrekte Nick Calathes ve Wilbekin’le ritim bulan Ekibimiz, skoru 35-28’e getirdi. Çeyrekte son 5 dakikanın içine 39-36’lık skorla girilirken Fenerbahçemiz devamında Papagiannis ve Calathes’le farkı korudu(44-40) Son dakikaları çekişmeli geçen çeyrekte skoru eriten Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 4 sayı geride girdi.(54-50)

Tyler Dorsey ve Nigel Hayes-Davis’le çok iyi bir üçüncü çeyrek geçiren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız son 3 dakikaya girilirken skor üstünlüğünü eline aldı.(65-70) Papagiannis ve Dyshawn Pierre’den de önemli katkılar alan Ekibimiz, final periyotuna 9 sayı önde girdi.(65-74) Büyük bir çekişmeye sahne olan dördüncü çeyrek sonunda maça ortak olan ev sahibi Monaco, parkeden 93-88’lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

Skor dağılımımız: Dorsey 25, Wilbekin 23, Hayes-Davis 10, Pierre 8, Calathes 7, Papagiannis 6, Guduric 5, Biberovic 2, Sestina 2.

Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Basın Fotoğrafları