Başantrenörümüz Zeljko Obradovic Darüşşafaka Basketbol Maçını Değerlendirdi

18 Mart 2018 Pazar
Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, 76-69 galibiyetimizle tamamlanan Darüşşafaka Basketbol maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İlk olarak maçı değerlendiren Obradovic, 20 Mart Salı günü oynanacak Maccabi maçı için taraftarlarımıza çağrıda bulundu.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak maçı değerlendiren Zeljko Obradovic, “Darüşşafaka’ya karşı oynadığımız bütün maçlar gibi yine enteresan bir maç oldu. Cuma gecesinden sonra Pazar erken maç oynayacak oluşumuzun bilincindeydik ve nasıl oynamamız gerektiğini biliyorduk. İlk defa olmadı. Oyuncular için de normalden öte bir şey. Kolay olduğu söylenemez. Oyuncular çok iyi reaksiyon verdi. Oyunculara agresif oynamaları gerektiğini ve baskı yapmaları gerektiğini söyledim ki top kaybı yapsınlar. Bunu çok iyi yaptılar, Darüşşafaka 18 top kaybı yaptı. 3. çeyreğin başı haricinde maçın devamında doğru şeyler yaptık. Darüşşafaka’nın hep savaşan bir takım olduğunu göz önünde bulundurduk, bugün de aynı şekilde oynadılar. Türkiye Ligi’ndeki yeni bir galibiyet için oyuncuları tebrik ediyorum. Taraftarlarımıza da destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

20 Mart Salı günü oynanacak Maccabi maçı için taraftarlarımıza çağrıda bulunan Obradovic, “Bu fırsatı kullanarak Salı akşamı oynayacağımız Maccabi maçına tüm taraftarlarımızı davet etmek istiyorum. Saha avantajını sağlamak adına bizim için çok önemli bir maç olacak” şeklinde konuştu.

Takımın boyalı alanı domine etmesi ve Vesely’nin etklili performansıyla ilgili de konuşan Obradovic, “Boyalı alan domine Vesely. Çok önemliydi. Özellikle son 2 maçta yaptıklarımızdan sonra bugün üç sayılıklarda çok iyi değildik ama diğer istatistiklerde iyiydik. Sayıları kaçırdığımız zaman hücum ribaundu almak tabii ki çok önemli oluyor. 5 top çalmayla, 18 top kaybı yaptırmakla 12-11’lik bir seri oldu ve bunlar maçı kazanmak için çok önemli” dedi.

Maccabi maçını da değerlendiren Zeljko Obradovic, “Onların nasıl oynadıklarına çok hakimiz, Çok atletikler. Baskı yapıp top kaybı yaptırmayı seven bir takım. Hızlı hücumlarla kolay atış bulabiliyorlar, üçlüklerde de iyiler. Onlara karşı iyi oynamamız lazım. Parametre oyuncuları çok iyi, birebirde çok iyi oynuyorlar. Buna hakim olup durdurmamız lazım” ifadelerine değindi.

Kalinic’in henüz lig lisansının çıkmamasıyla ilgili sorulan soruya Obradovic, “Her şeyi planlara göre yapıyoruz. Her şeyin züerinde detaylıca duruyoruz. Önümüzde iki EuroLeague maçı var. Ondan sonra duruma bakacağız” cevabını verdi.