Atletlerimiz Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda Zirvede Yer Aldı

18 Ocak 2018 Perşembe
Bu yıl dördüncüsü yapılan Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda mücadele eden Fenerbahçe Atletizm Şubemizin sporcuları başarılı sonuçlara imza attı. Uzun atlama Türkiye şampiyonu Fenerbahçeli atlet Alper Kulaksız, Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda ikinci kez şampiyonluğa ulaşırken; atletlerimiz 3’er ikincilik ve üçüncülük elde ettiler.

Türkiye’nin atletizm tarihindeki en önemli isimlerden 1948 Olimpiyatları üç adım atlama üçüncüsü Ruhi Sarıalp’in anısına gerçekleştirilen uluslararası atlamalar yarışması, Ataköy’de yapıldı.

Sarıalp’in disiplini olan üç adım atlama dışında uzun atlama, yüksek atlama ve sırıkla atlama branşlarında da yapılan organizasyonda beş ülkeden toplam 84 atlet yarıştı.

Şampiyonada Fenerbahçeli atlet Alper Kulaksız zirvede yer aldı. IAAF değerlendirme tablosuna göre en yüksek puana ulaşan Alper Kulaksız (1125 puan) adını şampiyonluğa yazdırdı. Uzun atlamada 7 metre 94 cm’lik derece elde eden Kulaksız, kupayı 2015’ten sonra ikinci kez kazandı.

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nunda gerçekleştirilen şampiyonada erkeklerde Alperen Acet yüksek atlamada 2.16’lık derecesiyle, Ersu Şaşma da sırıkla yüksek atlamada 5.00’lık derecesiyle ikincilik elde ettiler.

Kadınlarda ise Ecem Çalağan uzun atlamada 6.15’lik derecesiyle ikincilik elde ederken; sırıkla yüksek atlamada Mesure Tutku Yılmaz 4.00 ile, yüksek atlamada Rümeysa Ökdem 1.76 ile, üç adım atlamada ise Esra Yılmaz 12.76 ile üçüncü oldu.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar