SIKÇA SORULAN SORULAR

Turlara katılım için neler gereklidir?
 

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan iki doz aşılarını tamamlamış ve üzerinden 14 gün geçmiş olması veya son 48 saat içinde gerçekleştirilmiş ve NEGATİF sonuçlanmış PCR testine sahip olmak turlara giriş için yeterlidir.
Covid-19 hastalığını geçirmiş olan misafirlerimiz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmak şartıyla turlarımıza katılabilirler.
Yurtdışından gelen misafirlerimiz ise, ikamet ettikleri ülkede oldukları aşıya dair aşı kartlarını ibraz etmek durumundadır.
Ayrıntılı bilgi için: https://bit.ly/3h7NOeR
 
Bireysel katılımlarda rezervasyon alınmamaktadır. Grup turları için fenerbahceefsanesiturlari@fenerbahce.org adresimize e-mail göndererek tur zamanını planlayabilirsiniz.
www.fenerbahce.org/fenerbahceefsanesiturlari adresimizden online bilet alabilirsiniz.

Tur saatinden 24 saat öncesinde iptal ve değişiklik yapılabilir.

Özel çerçeveli baskı fotoğraflarınızı tur bitiminde Maraton Fenerium mağazamızda yer alan fotoğraf bankomuzdan satın alabilirsiniz. Her bir fotoğraf 30 TL’dir. Dilerseniz beğendiğiniz fotoğrafları banka görevlisi arkadaşımıza göstererek dijital olarak e-mail adresinize iletilmesini de isteyebilirsiniz. Dijital fotoğraf adet fiyatı 10 TL’dir.
 
Yurt dışı kredi kartı ile bilet gişemizden bilet alımı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak mail order yöntemi ile bilet alım işlemi yapılamamaktadır.
 
Stadyumumuz ve müzemiz her hafta düzenli dezenfekte edilmektedir.Ayrıca stadyum içerisinde birçok noktada dezenfektan makineleri yer almaktadır. Kapalı alanlarda maskesiz gezilmesi yasaktır. Turlarımızda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmektedir.
 
www.fenerbahce.org/fenerbahceefsanesiturlari adresimizde tur gün ve saatlerimiz haftalık olarak yayınlanmaktadır. Bu program dahilinde müsaitlik olan turlarımız için dilediğiniz kadar bilet satın alabilirsiniz.
 
Engelli misafirlerimiz için FB TV ve Müze Turu güzergahlarımız uygundur. Tur öncesinde durumlarını fenerbahceefsanesiturlari@fenerbahce.org adresimize bildirmelerini rica ederiz.
 
Sarı ve lacivert turlarımızın rotası uzun olduğundan bu rota içerisinde merdivenli alanlar bulunduğu için bebek arabası ile turlarımıza katılmak isteyen misafirlerimiz FB TV ve Müze turu güzergahımız uygundur.
 
Üyelerimiz indirimli bilet ayrıcalığından sadece kendileri için yararlanabilir. Yakınları için aldıkları biletlerde indirim hakkı geçerli değildir. İndirimler FB TV Stüdyolarında gerçekleştirilen VIP Tur hariç tüm tur kategorilerinde geçerlidir.

 
Bilet gişe alanına gelmeden önce üst arama , ateş ölçümü ve  HES Kodu Kontrolü yapılmaktadır. Tura gelen misafirlerimizin mutlaka HES kodlarını hazır bulundurmaları gerekmektedir. Ayrıca maske ve sosyal mesafe kurallarına da azami özen gösterilmektedir.
İndirimli bilet satın alan misafirlerimizin bilet gişede kimliklerini ibraz etmesi gerekmektedir. Kimlik ibrazı yapamayan misafirlerimiz için gişede fark bilet satışı yapılmaktadır.
 
Tur sırasında gruba rehberimiz eşlik etmektedir. Ayrıca birçok noktada güvenlik görevlilerimiz ve alan operasyon görevlilerimiz bulunmaktadır.
 
0-6 yaş arası çocuklar yanlarında bir aile bireyi ile turlarımıza katılabilirler. 0-6 yaş arası çocuklar ücrete tabi değildir.
 
Tur rotamızın uzun olması ve merdivenli alanlar bulunması nedeni ile rahat giysi ve ayakkabılar tercih etmenizi öneririz.
 
Dilediğiniz kadar fotoğraf satın alabilirsiniz.
 
fenerbahceefsanesiturlari@fenerbahce.org adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Açık Rıza metni için misafirlerimizden onay almamız zorunludur. İletişim bilgilerinizin kulübümüzde tutulması, gerekli bilgilendirmeler ile Turlarımız ve Fenerbahçe SK tarafından düzenlenen diğer etkinlik ve kampanyalardan sizi haberdar edebilmemiz için KVKK ve ETK metinlerini de imzalamanızı öneririz.
 
VIP tur satın alan misafirlerimize bu imkanı sunmaktayız. Detaylı bilgi için fenerbahceefsanesiturlari@fenerbahce.org adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
 
Özel Eşyalarınızı bırakabileceğiniz herhangi bir dolap imkanı sunamamaktayız tura katılırken yanınızda fazla eşya bulundurmamanızı rica ederiz.
 
Yüksek Divan Kurulu Üyeleri, Aktif Üyelerimiz, Temsilci Üyelerimiz, Aktif Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik kulübü üyeleri %20 indirimden faydalanabilir. Ayrıca öğretmenler, öğrenciler, sağlık çalışanları, askerler, gaziler ve sponsor markalarımızın çalışanları %10 indirim ayrıcalığından faydalanabilirler. İndirimli bilet alımı yapan misafirlerimizin bilet gişemize geldiklerinde kimlik ve çalıştıkları firma kartlarının ibrazı  yapmaları gerekmektedir. Kimlik ve çalıştıkları firma kartlarının  ibrazını  yapamayan misafirlerimiz için bilet gişemizde fark bileti satışı gerçekleştirilecektir.
 
Basın çalışanları, Müze Turumuza ücretsiz olarak katılabilirler. Diğer turlar ise ücrete tabidir.
 
Stat içerisinde uygun alanlarda ekibimizdeki fotoğrafçılarımız ile fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.