BASKETBOL

Başantrenörümüz Igor Kokoskov: Birlikte kaldık, grup halinde hareket ettik ve maçı kazanmayı başardık

15 Mayıs 2021 Cumartesi 21:01

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Igor Kokoskov, Darüşşafaka Tekfen galibiyetinin ardından konuştu.

Yayıncı kuruluşa konuşan ve ilk olarak galibiyeti değerlendiren Başantrenörümüz Igor Kokoskov, “İlk olarak oyuncularımı kutlarım. Buraya gerçekten tutkulu basketbol oynamaya geldik, iyi savaştık. Uzun bir 40 dakikaydı. Tabii ki rakibimiz Darüşşafaka’yı da kutluyorum. Hiçbir zaman kolay maç olmuyor o oyunculara karşı. İyi bir koçları var ve çok sıkı bir takım. Çok iyi mücadele ediyorlar. O yüzden ben takımdaki oyunculara daha fazla kredi vermek istiyorum. Çünkü hiç kolay bir mücadele değildi. Daha önce de ifade ettiğim gibi inişleri çıkışları olan bir mücadeleydi. Zor maçtı. Bir şekilde birlikte kaldık, grup halinde hareket ettik ve maçı kazanmayı başardık. Oyuncularımı da tebrik ediyorum.” dedi.

Maç boyunca belirleyici olanın topa sahip olmak olduğuna vurgu yapan Kokoskov, “İstatistiklere çok bakmadım ama belki de ribauntlar önemliydi. Biz topu iyi paylaştık. Top sürekli döndü. Hep boş oyucuyu bulmaya çalıştık. Bence o da belirleyici oldu. Önemli olan topa sahip olmamız, topu kazanmış olmamızdı. O yüzden performansımızdan memnunuz.” diye konuştu.

Yarı final serisi hakkındaki görüşlerini de paylaşan Başantrenörümüz Igor Kokoskov, “Çok iyi takımlar var. Tabii ki finale yaklaştıkça işler zorlaşıyor, rakipler zorlaşıyor. O yüzden kendi oyunumuza odaklanmamız gerekiyor. Biraz yorgunuz o yüzden dinlenmeliyiz. Kiminle oynarsak oynayalım bunun kolay olmayacağını artık çok iyi biliyoruz. Finale gidip şampiyon olmak istiyorsanız rakibi düşünemezsiniz.” diyerek sözlerini noktaladı.