Onur Başar: Avrupa maceramıza 3 puanla başlamak istiyoruz

20 Eylül 2018 Perşembe
Profesyonel Futbol Takımımızın İdari Menajeri Onur Başar, Fenerbahçemizin, UEFA Avrupa Ligi’nde Dinamo Zagreb ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Dinamo Zagreb karşısında alınacak galibiyetin önemine değinen İdari Menajerimiz Onur Başar, “Ligde Konyaspor karşısında aldığımız galibiyet bizim için iyi bir moral oldu. Ekip hazır, son rötuşlar da yapıldı.  Avrupa maceramıza 3 puanla başlamak istiyoruz. Bizim için bu aşamada 3 puan almak avantaj yakalama adına önemli. Bundan sonraki maçlara da iyi hazırlanmak istiyoruz. Bu anlamda biz hazırız. Bu akşam oynayacağımız mücadeleyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

'YEDEK KULÜBESİNDEKİ GOL SEVİNCİ HER ŞEYİN GÖSTERGESİ'

Bu sezon bir takım ruhu, aile ruhu yaratmaya çalıştıklarının altını çizen Onur Başar, “Hocamızın yapmış olduğu oyuncu seçimleri tamamen sportif açıdan yapıldı. Bildiğiniz gibi geniş bir kadroya sahibiz. Bunu belirtmek gerekir diye düşünüyorum. Bakıldığında 32 kişilik bir oyuncu grubumuz var ve böyle derin oyuncu havuzuna sahip olmak her zaman avantaj. Oynayan oyuncular için bir fırsat, oynamayanlar içinse üzücü olabilir ama bu sezon bir takım ruhu, bir aile ruhu yaratıyoruz. Oynayan/oynamayan her futbolcu birbirini destekliyor. Bunu Konyaspor maçında da gördük. Yedek kulübesindeki o golden sonraki sevinç, bence her şeyin göstergesiydi. Bu akşamki maçta da inşallah deplasmanda bir gol atıp öne geçerek tıpkı Konyaspor maçında olduğu gibi 3 puanı alıp, bu iyi gidişatı ve yüksek motivasyonu devam ettirmek istiyoruz. Biliyorsunuz pazartesi günü Beşiktaş ile maçımız var. O maça da iyi bir motivasyon olacağını düşünürsek bizim için Zagreb'den alınacak galibiyet önemli olacak” şeklinde konuştu.

Son olarak Başkanımızın, Yönetimimizin ve taraftarımızın verdiği desteğin takımdaki motivasyona yaptığı katkıdan söz eden İdari Menajerimiz Başar, “Başta Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerimiz, değerli taraftarımız bizi her zaman maçtan sonra gerek havalimanında gerekse takım otobüsünde hep destekledi. Bunlar çok güzel şeyler. Gerçek anlamda Fenerbahçe’nin özlediği şeyler. Aynı şekilde oyuncularımızın özlediği duygular bunlar. Bunlar bizler için en büyük motivasyon, en büyük güçtür. Arkanızda Başkanınızın, Yönetiminizin, taraftarlarınızın olması hakikaten güçtür. Kaybettiğimizde de bu desteği görüyoruz. Onlara Konya galibiyetini yaşatmak çok güzel ve değerli bir duyguydu. Biz bunu sürdürmek istiyoruz. Artık yavaş yavaş Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir camia olduğunu herkese göstermek için elimizden geleni yapıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.