Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti

16 Eylül 2018 Pazar
Başkanımız Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı(SOBE)’na ziyarette bulundu.

Başkanımız Ali Koç’un yanı sıra Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Erol Bilecik, Simla Türker Bayazıt, Selahattin Baki ve Esra Nazlı Ercan’ın da yer aldığı ziyarette; kafilemize Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak ve SOBE Vakfı Genel Koordinatörü Fatma Güllüoğlu eşlik etti.

Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 98 öğrencinin eğitim ve tedavi gördüğü 22 bin metrekarelik alanda hizmet veren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nı gezerek, yetkililerden bilgiler alırken; Başkanımız Ali Koç daha sonra anı defterini imzaladı.

Ziyaretin devamında Başkanımız Ali Koç ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

İl, ilçe ve SOBE Vakfı yöneticilerine göstermiş oldukları sıcak karşılama için teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkanımız, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İlçe Belediye Başkanımıza ve SOBE Vakfı Başkanımıza; Fenerbahçe Spor Kulübü, şahsım ve yönetim kurulum adına bizi ağırladıkları için, sıcak ve yakın misafirperverlikleri için teşekkür etmek istiyorum. Az vaktimiz vardı ama yine de bu sınırlı zaman diliminde çok şey öğrendik, çok şey gördük ve duyduk. Tarifi zor duyguları tecrübe ettik ve otizm konusunda da ciddi anlamda bildiğimizden çok daha fazlasını öğrendik. Sonuç olarak da daha yapacak çok işimiz olduğunu fark ettik. Buradaki tesis, SOBE Vakfı tarafından yapılmıştır ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir tesis. Yanılmıyorsam 22 bin metrekarelik bir alana sahip. Sadece metrekareyle ölçülebilecek bir yer de değil burası. İçerideki tüm tedavi yöntemleri, araçları, odaları… hakikaten takdire şayan. İnşallah bu tesis, ülkemizde de benzerlerinin yayılmasına vesile olur. Tüm derneklere örnek olmasını temenni ediyorum. Gönül ister ki böyle şeylerle hiç muhatap olmayalım ama hayatımızın bir gerçeği ve hayatımızın gerçekleriyle de mücadele etmemiz gerekiyor. Gayet de güzel bir şekilde bize ders niteliğinde bir ziyaret oldu. İnşallah Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir sonraki ziyaretimiz çok daha etraflıca ve kapsamlı olur. Bizim de camia olarak buraya bir şekilde katkımız olur diye dua ediyorum. İnşallah bizler aracılığıyla da bu yeni vakfımızın bilinmesine, tanınmasına ve örnek olmasına vesile oluruz. Çok çok teşekkürler, sağ olun var olun.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, “Bu yoğun programınızda bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyoruz. Göstermiş olduğunu ilgiden dolayı ayrıca teşekkürler. Ailelerimiz sizlerle bir araya gelmekten dolayı çok mutlu oldu. İnşallah sizleri tekrardan buraya bekliyoruz. Bir kez daha teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonundaysa Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak, Başkanımız Ali Koç’a hediye takdiminde bulundu.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti Başkanımız ve Yöneticilerimiz SOBE Vakfı’nı ziyaret etti