Atletlerimiz Bursa’dan Şampiyonlukla Dönüyor

22 Nisan 2018 Pazar
Bursa’nın ev sahipliğinde 21-22 Nisan tarihlerinde Bursa Olimpik Atletizm Sahası’nda düzenlenen Nurullah İvak Atmalar Kupası Spor Toto Kulüplerarası Atmalar Ligi 2. Kademe Final Yarışmalarında Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, hem kadınlarda hem de erkeklerde şampiyon oldu.

İki gün süren yarışlar sonunda kadınlar disk atmada Özlem Becerek kürsünün ilk basamağına çıkarak altın madalyanın sahibi olurken; Nesine Atak ise 2.sırada yer aldı. Gülle atmadaysa atletlerimiz Pınar Akyol ve Nesine Atak ilk iki sırayı alırken, cirit atmada Münevver Hancı birinci, çekiç atmada da sporcularımız Merve Ertek(1.), Fatmanur Diril(2.), Gizem İlgar (3.) ilk üç sırayı aldılar.

Öte yandan erkekler cirit atmada Metehan Acar birinciliği göğüslerken, çekiç atmada Mehmet Kaş birinci, Emirhan Şipşak da üçüncü oldu. Gülle atmadaysa Emirhan Şipşak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bu sonuçların ardından Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, hem kadınlarda hem de erkeklerde şampiyon oldu. Kadınlarda ikinci sırayı Bursa Osmangazi Belediyesi, üçüncü sırayı da Eskişehir Gençlik Spor Kulübü alırken, erkeklerdeyse Galatasaray ikinci, Bursa Osmangazi Belediyesi de üçüncü oldu.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar