"Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı

18 Mart 2018 Pazar
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimiz anısına Kulübümüzce hazırlanan “Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” sergisinin açılışı Faruk Ilgaz Tesislerimizde yapıldı.

Kulübümüz tarafından, Fenerbahçe Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Sertaç Kayserilioğlu’nun büyük emekleriyle hazırlanan serginin açılışına; Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Başkanvekilimiz Mithat Yenigün ve Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Doğan’ın yanı sıra; İstanbul Valisi Vasip Şahin, Tuğamiral Erdinç Yetkin, eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, Genel Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, eski yöneticilerimizden Yasemin Merçil ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sirkeci ve Pendik Şubelerinin mensupları da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasının ardından açılış konuşmasını eski futbolcularımızdan Şükrü Birand yaptı.

Ardından kürsüye gelen Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, yaptığı konuşmada serginin önemine değindi.

“Çanakkale Savaşı’nın yad edilmesi, hatırlanması; şehit ve gazi olan vatan evlatlarını, onlara komuta eden komuta kademelerini ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluş tüzüğünde de belirtildiği gibi Atatürk’ün aziz hatırasını yad etmek için buradayız” diyerek sözlerini sürdüren Vefa Küçük, Çanakkale Zaferi’yle ilgili bilgiler de verdi.

18 Mart 1915 yılının ve devamının Kulübümüz açısından da çok önemli olduğunu ifade eden Küçük, “Tüzüğümüzün 3. maddesinde Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsederek; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu hedefler doğrultusunda ülkemizde ve kulübümüzde gençleri ve sporcuları yetiştirmenin birinci vazifemiz olduğunu zikrettik. Dolayısıyla biz, Atatürk’ün gösterdiği hedefler ve ilkeler doğrultusunda hareket eden bir Spor Kulübüyüz. Bugün bu müzeyi, Atatürk’ün Kulübü olduğumuzu iftiharla söylediğimiz için de sizlerin huzuruna sergi olarak sunuyoruz” dedi.

Ardından, Fenerbahçe Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Sertaç Kayserilioğlu, kendi özel koleksiyonundan Çanakkale Savaşı’na ait yüzlerce savaş malzemesi ve dokümanın asılları ile yer aldığı “Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” sergisini tüm konuklara gezdirdi ve sergi hakkında bilgiler verdi.

Faruk Ilgaz Tesislerimizde açılışı yapılan “Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna” sergisi 25 Mart - 6 Mayıs tarihleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar
Basın fotoğrafları

"Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı "Çanakkale’de Bir Hilal Uğruna" Sergisi Açıldı