Fırat Okul: "Fark daha da yükselsin isterdik"

11 Ekim 2017 Çarşamba
Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Fırat Okul, 67-61 kazanılan Nadezhda maçının ardından galibiyetin önemine değindi. 5 dakikalık bir sürede ivme yakaladıklarını belirten Okul, kendi sisteminde takımın sayı paylaşması gerektiğinin altını çizdi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Fırat Okul, “Kötü bir yüzdeyle oynadığımız açıktı, onların da zor atışları vardı. İkinci yarı her şey normal seyrinde devam edecekti. Maçın bir bölümünde yine kaçırdığımız toplar vardı ama bundan dolayı ağlayacak halimiz yoktu. 5 dakikada ciddi ivme yakalayıp öne fırladık. Onlar ayrı motivasyonla sahaya çıktılar. Farklı oynadılar. Amerikalıların neler yapabileceğini daha fazla biliyorduk. Kendi basketbollarını oynamaları bize problem çıkardı. Hücumda bulamadığımız sayılar onlara daha çok imkan tanıdı. Fark daha da yükselsin isterdik ama 1 sayı olsun bizim olsun” dedi.

Kendi sisteminde her zaman takımın sayı paylaşması gerektiğini söyleyen deneyimli antrenör, “Sahaya giren herkesten bu sorumluluğu almasını istiyorum. 2 sayı da olsa herkes katkıda bulunmalı. Takımca çift hanelere yükselmek bizim için çok değerli. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.