1907 OKUL 1907 POTA PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

19 Temmuz 2017 Çarşamba
Fenerbahçe’nin kanatları altında 18 yaş altı çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü, ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan 1907 Okul 1907 Pota Projesini çok özel bir günde, Dünya Fenerbahçeliler Gününde hayata geçiriyor. Projenin ilk adımı yarın 20 Temmuz 2017 Perşembe günü Denizli ili Babadağ İlçesine bağlı Atatürk İlkokulu’na kurulacak potayla atılacak.

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün kuruluş vizyonundan hareketle; Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan çocuk ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula 1 adet basketbol potası kurulmasını hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Fenerbahçe’nin Euroleague Şampiyonluğu ile zirveye çıkan Türkiye’deki basketbol sporuna yönelik ilgiye rağmen, basketbol sporu için gerekli alan ve ekipman ne yazık ki ülkemizin her köşesinde yeterli seviyede bulunmuyor. Artık, sporun ve basketbolun özellikle çocuk ve gençlerden başlayarak herkes için bir hayat biçimi haline gelmesi adına ihtiyaç duyulan asgari şartları kurmak, ülkemiz adına bir zorunluluk haline gelmiştir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Bu anlamda, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü çocuk ve gençlerin hayatlarında kalıcı bir Fenerbahçe etkisi yaratmak için Türkiye çapında büyük bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında onlara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları yerlere, okullarına, basketbol potaları kurup basketbol topu hediye ediliyor. Böylece onları basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmak, düzenli spor yapmalarına imkan tanımak dolayısıyla ülkemizin geleceği olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Onlara;

“Basketbolu çok sevdiğini fakat oynamak için okulunda bir alanın olmadığını biliyoruz. Seni basketbolla tanıştırmak için buradayız.  Artık okulunda bir basketbol potası var.

İstediğin zaman oynayabilirsin.

Biliyor musun, basketbol oynadığında boyun uzayacak, arkadaşlarınla birlikte bir takım olup kazanmayı ve kaybetmeyi öğreneceksin.

Çok eğlenecek, aynı zamanda hayatla ilgili de çok şey öğreneceksin.

Basketbol oynamayı zamanla çok daha fazla seveceksin ve belki de ileride ülkemize yeni şampiyonluklar kazandıracak takımda sen de yer alacaksın.

Başarılı olmak için tek yapman gereken basketbolu sevmeye devam etmek ve çok çalışmak.

Bizden şimdilik bu kadar. Artık Top Sende! Gelecekte yollarımız yine kesişecek. Biz sana destek olmak için hep buradayız.” diye sesleniliyor.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü, bu projenin başta Fenerbahçe taraftarları olmak üzere tüm kamuoyu tarafından desteklenmesini bekliyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?

İsteyen herkes ihtiyaç sahibi okullar içerisinden istediği bir okulun basketbol potası kurulum masraflarını kendisi üstlenmeyi talep edebiliyor.

Okulunda Pota Olmayan Okullar Nasıl Başvurabilir?

Okulunda basketbol potası olmayan okul yöneticileri bağlı bulundukları il milli eğitim müdürlüklerine bu proje kapsamında destek almak istediklerini bildirerek hazırlanacak okul listesinde yer alabiliyor.

Projeyle ilgili bilgi almak ve görüş belirtmek için Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü İletişim Adresleri:

Mail: cocukgenclik@fenerbahce.org
Telefon numarası: 0216 542 16 93
İnternet sitesi: www.fenerbahcecocukgenclik.org