Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışları Tamamlandı

16 Ağustos 2015 Pazar
Fenerbahçe Spor Kulübü Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesislerimiz Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışlarına ev sahipliği yaptı.

İki gün süren ve büyük heyecanın yaşandığı organizasyon 42 km'lik maratonla tamamlandı. Yarışlarda sporcular master +40, master +30, elit bayan, elit erkek ve u23 kategorilerinde pedal çevirdi. Doğa harikası Topuk Yaylası’nın parkurunda gerçekleşen yarışlarda bisikletçiler kıyasıya mücadele etti.

Yarışlar sonunda master +40 kategorisinde 1.liği Ora Tirki elde ederken, Murat İşçimen 2., Cem Anemanoğlu 3. oldu. Master +30'da Gökhan Uzuntaş 1. Nevzat Kıral 2., Kamil Alev 3.’lük elde etti.

Esra Kürkçü'nün zaferiyle noktalanan elit bayanlar kategorisinde kürsünün 2. basamağına Cansu Türkmenoğlu, 3. basamağına Semra Yetiş çıktı. Elit erkeklerde Abdülkadir Kelleci 1., Ali cakaş 2., İsak Ünal 3. sırayı aldı. U23 kategorisinde ise 1.’liğe Yunus Emre Yılmaz ulaşırken, 2. Alper Kır, 3. Emre Yavuz oldu.

Yarışların ardından dereceye giren sporculara ödüllerini Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca ile Kaynaşlı Belediye Başkanı Erol Bayraktar verdi. Fenerbahçe Televizyonu'na konuşan Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, Topuk Yaylası Tesisleri'nin doğa sporlarında önemli bir merkez haline geleceğini söyledi.

Yarışlarını birincilikle noktalayan sporculardan Abdülkadir Kelleci ile Esra Kürkçü ise doğa harikası bir yerde, güzel bir organizasyonu geride bıraktıklarını ifade etiler.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar