Ratgeber, Matovic ve İvegin imzayı attı

28 Mayıs 2010 Cuma

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi’nde üst üste beşinci şampiyonluğuna namağlup unvanıyla ulaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız,  Macar Antrenör Laszlo Ratgeber, Sırp oyuncu Ivana Matovic ve eski oyuncularımızdan Şaziye İvegin ile kadrosunu daha da güçlendirdi. Ratgeber, Matovic ve İvegin, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da hazır bulunduğu bir törenle resmi sözleşmeye imza attı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen törene Laszlo Ratgeber, Ivana Matovic ve Şaziye İvegin’in yanı sıra Asbaşkanlarımızdan Semih Özsoy, Bayan Basketbol Takımımızın İdari Menajeri Didem Akın da katıldı. Ayrıca Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizden Yasemin Merçil de törende hazır bulundu.

Hedef Avrupa’da final

Törende ilk olarak söz alan Semih Özsoy, "Avrupa’da başarı için eski oyuncumuz ve yeni oyuncumuzla birlikte imza için buradayız. Tekrar kutluyorum. Güçlü bir kadromuz var. Amacımız çok daha güçlü olup Avrupa Liginde final oynamak. Avrupa tecrübesi olan hocamızla birlikte başarılı olmak istiyoruz" dedi.

Yeni bir ekip kuruyoruz

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın yeni antrenörü Laszlo Ratgeber ise "Büyük Fenerbahçe Kulübü’nün bir parçası olduğum için çok mutluyum. Fenerbahçe, daha önce dışarıdan izlediğim bir takımdı. Fenerbahçe’ye karşı büyük bir saygım var. Sadakatim, bilgi birikimim ve elde ettiğim deneyimlerle en iyisini yapacağım. Umarım neticeler de bu çalışmayla birlikte gelir. Final-Four’u özellikle İstanul’da düzenlersek bu çok büyük bir başarı olur. Yeni bir takımız. İlk başlarda neticelerin gelmesi zaman alabilir. Dünya yıldızlarını transfer ettik. Yeni bir takım kurma aşamasındayız. Aynı zamanda Türk oyunculara da çok büyük bir saygımız var. Bu neticeleri getiren oyuncular arasında Türk oyuncuların da katkısı vardı" diye konuştu.

Final-Four şansımız çok yüksek

Yeni oyuncularımızdan Ivana Matovic ise, "Ben de burada olmaktan mutluyum. İyi bir takım, iyi bir kadro, iyi bir teknik heyet ve taraftarlarla birlikte Final-Four şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Beni kabul eden taraftara teşekkür ederim

Şaziye İvegin ise "3 yıl aradan sora tekrar burada olmak çok güzel.Fenerbahçe geçen yıl Türkiye Ligini namağlup bitirmiş bir takım. Bu yıl Avrupa’da şampiyonluğa oynayacak kadroda bulunmak benim için çok özel ve heyecan verici. Aziz Yıldırım ve yönetimine, menajerimiz Didem Akın’a teşekkür ediyorum. Bu yıl büyük hedefler doğrultusunda bana düşen görevi en iyi şekilde yerine getirip katkı sağlayacağımı düşünüyorum. İnşallah koyduğumuz hedefleri tek tek aşarak, büyük başarıya imza atacağız. Taraftarın da beni tekrar kabul etmesinden mutluyum. Onlara da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İmzaların atılmasının ardından tören, Başkanımız Aziz Yıldırım’ın da katılımıyla basın mensuplarına poz verilmesiyle sona erdi.

Laszlo Ratgeber Kimdir?

Çalıştırdığı takımlarda farklı kulvarlarda elde ettiği başarıların yanı sıra, edindiği pek çok bireysel ödülle de dikkat çeken Laszlo Ratgeber, 1966 Macaristan doğumlu. Kariyerinde 2 Rusya, 2 Euroleague, 2 Süper Kupa, 9 Macaristan Ligi, 9 Macaristan Kupası Şampiyonluğu bulunan Macar Teknik Adam, ayrıca, Euroleague’de iki kez de ikincilik ipini göğüsledi. Ratgeber, 2009’da Spartak Moskova’yla yaşadığı Euroleague ve Süper Kupa zaferinin ardından Avrupa Kadınlar Basketbolu’nda Yılın Koçu ödülünü aldı. Macar teknik adam Laszlo Ratgeber, 2010-2011 Sezonunda Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı’nın başında yeni şampiyonluklar için ter dökecek. 

İvana Matovic Kimdir?

1983 Doğumlu İvana Matovic, basketbol kariyerine başladığı Voyvodina kulübünden 2000 yılında ayrıldıktan sonra sırasıyla Usk Blex, Sopron, Spartak Moskova ve Lotos Gdynia ekiplerinde forma giydi. Kariyerine şimdiden iki Rochetti Kupası bir de Eurocup Şampiyonluğu sığdıran 1.97 boyundaki Sırp pivot,  2005’te Euroleague’de 25 sayı, 15 ribaund ve 6 asist ortalamasıyla dikkat çekmişti. Oynadığı takımlarda 14 numaralı formayı taşıyan Matovic, 2009 sezonunu ise 15.5 sayı, 4.9 ribaund ve 2.5 asist ortalamasıyla tamamladı.

Şaziye İvegin Kimdir?

Daha önce takımımızın formasını üç sezon giyen Şaziye İvegin, 1982 Adana doğumlu. Forvet pozisyonunda görev yapan milli basketbolcu, 1995 yılında formasını giymeye başladığı Botaş Spor’dan 2004’te Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe’de geçirdiği üç sezonun ardından İtalya’nın New Wash Montigarda takımına transfer olan İvegin, sonra sırasıyla Beşiktaş, Spartak Moskova, Galatasaray ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde görev aldı. Kariyerinde 5 Cumhurbaşkanlığı, 5 Türkiye Ligi ve 4 Türkiye Kupası Şampiyonluğu bulunan İvegin, yeni antrenörümüz Laszlo Ratgeber’in Spartak Moskova’yı çalıştırdığı dönemde Diana Taurisi ile birlikte ter dökmüştü.


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar