Atletizmde bayanlar ve erkeklerde Fenerbahçemiz şampiyon

30 Ağustos 2009 Pazar
Atletizmde Türkiye Süper Lig ve 1. Lig Final kademesi yarışları İstanbul'da sona erdi. Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Sahası'nda 2 gün süren organizasyon sonunda Fenerbahçemiz, Süper Ligi erkekler ile bayanlarda şampiyon olarak tamamladı.

Şampiyonayı, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay, Başkan Vekilimiz Nihat Özdemir, Asbaşkanlarımız Ali Koç, Mahmut Uslu, İlhan Ekşioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin, İdari İşler Koordinatörümüz Serkan Acar, Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan ve Amatör Branşlar Direktörü Cemil Turan da izledi.

Final kademesi yarışmalarının ardından, süper lig erkeklerde Fenerbahçemiz 428 puana ulaşırken, bayanlarda da 419 puanla ilk sırada yer aldı.

Berlin'de organize edilen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye ve Fenerbahçemizi  başarıyla temsil eden Karin Melis Mey, uzun atlamada 6.23'luk derecesi ile birincilik elde etti. Yüksek atlamada Burcu Ayhan,  200 Metrede Jade Bailey, 400 Metre Engellide Nagihan Karadere, 800 Metrede Julia Kravsun ve Cirit Atmada Gülsüm Güneş de  birincilik ipini göğüslediler.

Erkeklerde Cirit Atmada Fatih Avan, sırıkla atlamada Maxim Maziruk ve 400 metre engellide de Ockret Cilers birinciliğe imza attılar.

Atletlerimiz şampiyonluk kupalarını Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Federasyon Asbaşkanı Hüseyin Yıldırım'dan aldılar.

Sporcularımız ödül törenin ardından büyük bir sevinç yaşadılar.

Süper Lig'de şampiyon olan Fenerbahçe Erkek ve Bayan Atletizm Takımları, Türkiye'yi 2010 Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu Yarışları'nda temsil etmeye hak kazandı.

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar