ÇOCUK VE GENÇLİK KULÜBÜ

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı Hakkında Bilgilendirme

Son Güncellenme Tarihi: 18 Mayıs 2023 Perşembe 11:44

2021 yıllı Olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı aşağıda belirtilen gündem maddelerini görüşmek üzere, çoğunluk aranmaksızın 18 Eylül Cumartesi günü 12.00-15.00 saatleri arasında Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü Fuaye Alanı'nda gerçekleşecektir.
Toplantı Gündemi
1. Açılış
2. Genel Kurul Başkanlık Divanı Seçimi
3. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
4. Yürütme Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunması
5. Sandık Kurulu Seçimi
6. Başkan Adaylarının Konuşması
7. Başkan ve Yürütme Kurulu Üyelerinin Seçilmesi
8. Kapanış
 
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün Seçimlerine dair;
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün dünyadaki diğer örnek kulüplerden ayrıştığı nokta, katılımcıların (üyelerin) Fenerbahçe Spor Kulübü gibi seçimle belirlenen bir başkanının ve yürütme kurulunun olmasıdır. Bu uygulama ile amaçlanan, gençlere dernek faaliyetlerini erken yaşta deneyimle imkanı sağlayarak tecrübe kazanmalarına katkıda bulunmaktır.
Genel Kurul, her yıl Eylül ayında Kulüp Danışmanı ile bağlı bulunduğu FBSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu tarafından belirlenen tarihte ve yerde gönderilen gündem maddelerini görüşmek üzere toplanır. Toplantıya o yılın yıllık aidatını Ağustos ayının son gününe kadar ödemiş ve Ağustos ayının son gününe kadar yönerge şartlarına göre katılımcı olma hakkını kazanmış, 12 yaşını doldurmuş, 18 yaşını doldurmamış genç katılımcılar katılabilir.