2016 yılında, 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerin kulübe resmen katılımcı olmasını sağlamak amacıyla Fenerbahçe Spor Kulübü Tüzüğü gereğince Çocuk ve Gençlik Komitemiz kurulmuştur.

En önemli hedefimiz; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne aidiyeti tam, barış ve kardeşlik ruhu ile spor bilinci yüksek nesiller yetişmesine katkıda bulunmak.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi olarak; Fenerbahçeliyim diyen, kalbinde Sarı Lacivert sevgiyi taşıyan, yarınların söz sahibi bireyleri olan sen ve senin gibi gençleri özel bir anlayışla sevgi dolu bir atmosfer içerisinde bir araya getiriyor; düşünen, araştıran, inceleyen bununla birlikte milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler haline getirmek adına pek çok adım atıyoruz.

Komitemiz, geçmiş dönemlerde gerçekleştirdiği sayısız sosyal sorumluluk projeleri, seremonilere katılım, kişisel gelişim eğitimleri, mesleki yönlendirme programları, eğitim ve seminerler, kültürel ve sanatsal faaliyetlere yenilerini eklemek için seni bekliyor!

Mutlu anlara eşlik etme, güven, samimiyet, yakınlık, aileden biri olma gibi duyguları içinde barındıran Çocuk ve Gençlik Komitemizi benzeri kulüplerden ayrıştıransa hepimizin aidiyetle bağlı olduğu Fenerbahçe’nin toplumun tam kalbinde yer alması ve bu önemli marka için yapabileceğimiz çok şey olması!

NASIL KATILIRIM?

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi’ne katılımcı olmak için yapmanız gerekenler:
Katılımcı Formu’nu Doldur
HEMEN KATIL
Giriş Ücreti ve Aidatı Yatır
HEMEN KATIL
Çocuk ve Gençlik Komitesi’nin Tadını Çıkar
HEMEN KATIL
Sıkça Sorulan Sorular

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitemiz; Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği tarafından Kulübe katılan çocukların ve gençlerin Atatürk İlke ve Devrimleri doğrultusunda toplumsal ve kültürel gelişmelerine katkı sağlamak, beden ve ruh sağlıklarını korumak, onları araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip kişiler olarak yetiştirmek, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bütçe olanakları kapsamında fırsatlar sağlayarak sosyal gereksinimlerini karşılamak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kurumsal kimliğini ön plana çıkarmak, geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, taraftar kimliği ve bağı yaratmak amacı ile kurulmuştur.

Yasal temsilcileri tarafından Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi'ne başvurarak işlemleri tamamlanmış, 0-18 yaş aralığındaki Fenerbahçelilik ruh ve sevgisiyle dolu çocuk ve gençlerdir.

  • Başvuru kanalları aracılığıyla Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi'ne ulaşan evrakları ve ödemesi tam olan başvuru, Fenerbahçe Spor Komitesi Genel Sekreterlik onayına sunulur.
  • Onaylanan başvuru sahibi çocuğa/gence ait bir katılımcı sicil numarası belirlenir.
  • Katılımcıya ait kart basılarak başvuruda belirttiği adrese postalanır.
Katılımcı başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Katılımcı başvurusunu;
  • Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde yer alan ofisimize gelerek,
  • Web sitemizdeki başvuru sayfası üzerindeki adımları takip ederek,
  • cocukgenclik@fenerbahce.org adresimize e-posta göndererek 
gerçekleştirebilirsiniz.

Katılımcı başvurusu için gereken evraklar şu şekildedir:

  • FBÇGK Katılımcı Formu*
  • KVKK Formu*
  • Katılımcı adayına ait nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi,
  • Katılımcı adayına ait 1 adet vesikalık fotoğraf

*Yukarıda belirtilen formlar katılımcı adayının yasal temsilcisi (anne ve/veya baba) tarafından doldurulmalı ve imzalanmalıdır.

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi'ne katılımcı olurken; giriş ücreti olan 750 TL ile yıllık aidat ücreti olan 200 TL birlikte alınır ve tek seferlik 950 TL ödenir. 

İlerleyen yıllarda ise yalnızca 200 TL yıllık aidat ücreti ödenmektedir.

Başvurunuzun ardından katılımcılığınızın onayı ve kartınızın gönderim işlemleri 14 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.
Bu süreç sonrasında kartınız elinize ulaşmadıysa 444 1907 numaralı telefonumuzu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Etkinlik takvimimiz, web sitemizde yayınlanmaktadır. Buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek de etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Facebook , Twitter , Instagram

Çocuk ve Gençlik Komitemiz, dünyadaki örneklerinden farklılaşarak; katılımcılarına kendi kulüplerini yönetme imkanı veriyor.

Yürütme Kurulu, her yıl Eylül ayında gerçekleştirilen Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 13-18 yaş aralığındaki genç katılımcılar tarafından seçilen 1 başkan, 14 asil ve asgari 2 azami 7 yedek katılımcıdan oluşur. Kulübün yönetsel kararlarını alan bu organa aday olmak için 15-18 yaş aralığında olmak gerekmektedir.

Fenerbahçe Spor Okulları ile organik bir bağımız bulunmamaktadır. Ancak katılımcılarımız Fenerbahçe Spor Okulları kayıtlarında %5 indirim hakkına sahiptir.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulunca onaylanan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Komitesi Yönergesi'ne ulaşmak için tıklayınız.