FB DOĞUŞ YELKEN

‘Dünyanın En Büyük Spor Kulübü’ Fenerbahçemizin olimpiyat kotalı yelkencileri basınla bir araya geldi

30 Nisan 2024 Salı 13:48

Yelken milli takımının Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kadrosunun 8 sporcusundan 7’sini oluşturarak Türk yelkencilik tarihine adını altın harflerle yazdıran Türkiye’de yelkenin öncüsü Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin olimpik sporcuları, Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) düzenlediği Paris 2024 Olimpiyat Oyunları Yelken Takımı Tanıtım Toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
TYF Başkanı Özlem Akdurak’ın ev sahipliğindeki etkinlikte Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlumuz Deniz Çınar, Başantrenörümüz Ateş Çınar, yelkencilerimiz Yiğit Yalçın Çıtak, Alican Kaynar, Beste Kaynakçı, Merve Vatan, Lara Nalbantoğlu ve Derin Atakan ile millî sporcu Ecem Güzel, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar ve özel röportajlar verdiler. Tanıtım toplantısında Başkanımız Ali Y. Koç ile Yönetim Kurulu Üyemiz Selma Altay Rodopman da yer aldı.
 
Toplantının ardından yelken millî takımını tebrik eden ve ülkemizi temsil edecekleri Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda başarılar dileyen Başkanımız Ali Y. Koç ve Yöneticimiz Selma Altay Rodopman, daha sonra sporcularla birlikte objektiflere poz verdi.
 
Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin olimpik sporcuları, 20–27 Nisan tarihleri arasında Fransa’da düzenlenen ve Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için son kota yarışı olan SOF Hyeres Last Chance Regatta yarışlarında 3 günde 6 kota kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.
 
Nacra 17 kategorisinde Beste Kaynakçı ile Alican Kaynar, 470 Karma kategorisinde Lara Nalbantoğlu ile Deniz Çınar, IQ Foil Kadınlar kategorisinde Merve Vatan, Formula Kite Kadınlar kategorisinde de Derin Atakan, Paris 2024 Olimpiyat Oyunlarına kota kazanan sporcularımız oldular.
 
Bir diğer olimpiyat kotalı yelkencimiz Yiğit Yalçın Çıtak ise 24-31 Ocak tarihleri arasında Avustralya, Adelaide'de gerçekleştirilen ILCA 7 Dünya Şampiyonasında Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için kota kazanmayı başarmıştı.

Basın Fotoğrafları