FB DOĞUŞ YELKEN

Olimpik yelkencilerimiz, World Sailing Dünya Şampiyonası’nda 2024 Paris Olimpiyatları için kota mücadelesi veriyor

12 Ağustos 2023 Cumartesi 09:18

Dünyanın en büyük spor kulübü Fenerbahçe’nin yelkencileri Olimpiyat yolunda.
 
Türk yelkenciliğinin lokomotifi olan ve Türk yelkencilik tarihinde ilklere imza atan Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin Olimpik sporcuları, Dünya Şampiyonası’nda madalya mücadelesi veriyor. Sporcularımız aynı zamanda 2024 Paris Olimpiyatları için de kota arıyor.
 
11 Ağustos’ta Hollanda’nın Hague bölgesinde başlayan, 20 Ağustos’ta sona erecek olan World Sailing Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek 16 kişilik milli takım kadrosunun 10’u Fenerbahçeli yelkencilerden oluşuyor.
 
Yelkencilerimiz, gerçekleşecek olan World Sailing Dünya Şampiyonası’nda 7 kategoride ülkemizi temsil ediyor.
 
IQ-Foil erkekler kategorisinde Onur Cavit Biriz, Ilca-6 kategorisinde Nazlı Çağla Dönertaş, 470 sınıfında Deniz Çınar-Simay Aslan ikilisi, Nacra 17 kategorisinde Beste Kaynakçı-Alican Kaynar ikilisi, IQ-Foil kadınlar kategorisinde Dilara Uralp Palombo, Formula Kite kadınlar kategorisinde Derin Atakan, Ilca-7 kategorisinde ise Berkay Abay ve Yiğit Yalçın Çıtak podyum mücadelesi veriyor.
 
World Sailing Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan sporcularımız aynı zamanda 2024 Paris Olimpiyatları için de kota mücadelesi veriyor.
 
#OlimpiyatYolundaFenerbahçe