VOLEYBOL

Fenerbahçe Parolapara 3-1 RAMS Global Cizre Belediyespor

26 Kasım 2023 Pazar 16:10

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 9. hafta maçında RAMS Global Cizre Belediyespor'u Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda konuk eden Fenerbahçe Paropalara Erkek Voleybol Takımımız 25-18, 19-25, 25-18 ve 25-15’lik  setler sonunda mücadeleden 3-1 galip ayrıldı. Ligde 9’de 9 yaparak yoluna kayıpsız devam eden Takımımız puanını 25’e yükseltti.

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da takip etti.

Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımımız sahaya ‘24 Kasım öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun’ pankartıyla çıktı.

Fenerbahçemiz karşılaşmaya Dick Kooy, Luburic, Hasan Sıkar, Yiğit Gülmezoğlu, Murat Yenipazar, Ghaziani altısı ve libero Caner/Hasan ile başladı.

Maçta ilk sayı RAMS Global Cizre Belediyespor’da Halil İbrahim Yücel’den geldi. Sette Luburic’le ilk sayısını bulan Takımımız karşısında konuk ekip Armin Far ve Ömer Furkan Dur’un sayılarıyla 3 farklı üstünlüğü yakaladı. (1-4) Dick Kooy’un Ace ve blok performansıyla toparlanan Takımımız skor avantajını eline aldı. (6-5) Devamında Murat Yenipazar ve Hasan Sıkar’ın blok performansıyla rakibine üstünlük kuran Fenerbahçemiz, 9-6’yı buldu. Daneshdoust ve Hakan Polat’la setin içinde kalmaya çalışan Cizre Belediyespor, farkı 1 sayıya indirdi. (14-13) Farkın eridiği bölümde molaya giden Takımımız, moladan Murat Yenipazar’ın sayısıyla döndü. Bu bölümde skor yüküne ortak olan isimlere eklenen Yiğit Gülmezoğlu’yla da fark yaratan Ekibimiz, skoru 18-15’e getirdi. Sette son bölümünde Dick Kooy’un kısa servisleriyle rakibin oyun düzeni bozulurken, Luburic’in de üretken oyunuyla set Fenerbahçemizin oldu. (25-18)

Direkt hatalarla başladığımız sette skor da rakip lehine 0-3’e geldi. Setteki ilk sayımız Kooy’dan gelirken, konuk ekip 1-5’i buldu. Daneshdoust ve Armin Far’ın skorer oyunuyla Cizre Belediyespor’un 6-10’u bulduğu sette, Kaan Gürbüz ve Yiğit Gülmezoğlu’yla farkı eriten Fenerbahçemiz, skoru 9-11’e getirdi. Hakan Polat ve Mejias’ın üretken oyunuyla 13-18’i bulan konuk ekip, sette son bölüme de 17-20 önde girdi. Daneshdoust ile özellikle setin son bölümünde fark yaratan RAMS Global Cizre Belediyespor seti 19-25’le önde tamamladı.

Dick Kooy ve Daneshdoust’un karşılıklı sayılarıyla başlayan üçüncü sette Armin Far ve Ömer Faruk Dur’la 4-6’yı bulan konuk ekibi Kaan Gürbüz’ün sayılarıyla durduran Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımımız skora denge getirdi. (6-6) Dick Kooy ve Kaan ikilisiyle skorun 13-11’e geldiği sette molaya giden konuk ekibe mola dönüşünde Hasan Sıkar ve Murat Yenipazar’la nefes aldırmayan Ekibimiz, farkı 4 sayıya çıkardı. (17-13) Fenerbahçemiz, Yiğit Gülmezoğlu ve Kaan Gürbüz’ün fark yarattığı seti 25-18 kazanmayı başardı.

Ghaziani ve Kaan Gürbüz’le iyi başladığımız sette Fenerbahçemiz 9-7’lik üstünlüğü yakalarken, konuk ekip de bu setteki ilk molasını kullandı. Moladan da sayıyla dönen Ekibimiz 10-7’yi buldu. Maçın içinde kalmaya çalışan rakibine Dick Kooy’un Ace performansıyla geçit vermeyen Erkek Voleybol Takımımız son bölüme 20-11 önde girdi.  Üretken oyununa Ghaziani’nin de son bölümdeki skorer kimliğini ekleyen Takımımız seti 25-15, maçı da 3-1 kazanarak namağlup unvanını sürdürdü.

Karşılaşmanın istatistiklerien ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar: Burak Saltık

Basın Fotoğrafları