VOLEYBOL

Arkas Spor 0-3 Fenerbahçe Parolapara

19 Kasım 2023 Pazar 17:42

Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımımız, ligdeki 8. hafta maçında İzmir deplasmanında Arkas Spor’un konuğu oldu. Takımımız, Atatürk Voleybol Salonu Vestel Spor Kompleksi’nde oynanan mücadeleden 17-25, 26-28 ve 19-25’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı. Böylece AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 8’de 8 yaparak yoluna kayıpsız devam eden Takımımız zirve takibini sürdürdü.

Takımımızı yalnız bırakmayan Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da karşılaşmayı tribünden takip etti.

Takımımızın ilk 6’sı şu isimlerden oluştu:
Yiğit Gülmezoğlu, Vahit Emre Savaş, Dick Kooy, Luburic, Ghaziani, Murat Yenipazar altısı ve libero Hasan/Caner.

Hoag ve Burutay’ın sayılarıyla maça iyi giren Arkas Spor, özellikle 6 numaradan üst üste bulduğu sayılarla skoru 7-3’e getirdi. Grozer ve Ertuğrul Gazi’yi etkili kullandığı bölümde skoru 10-6’ya taşıyan Arkas Spor karşısında Vahit Emre Savaş, Kooy ve Luburic’le üretken bir görüntü çizen Fenerbahçemiz, farkı 1’e indirdi. (12-11) Bu skorla molaya giden İzmir ekibi moladan sayıyla dönse de, Dick Kooy’un sayılarıyla Ekibimiz maçta öne geçti. (13-15) Grozer’le maça ortak olan (15-15) Arkas’ı Vahit Emre Savaş, Yiğit Gülmezoğlu ve Ghaziani’nin skorer oyunuyla durduran Erkek Voleybol Takımımız, 17-25’le seti kazanan taraf oldu.

Ertuğrul Gazi Metin ve Yiğit Gülmezoğlu’nun karşılıklı sayılarıyla başlayan sette ev sahibi 3-1’i buldu. Hoag ve Grozer’den verim aldığı bölümde skoru 5-2’ye getiren Arkas Spor’u; Yiğit, Dick Kooy ve Ghaziani’nin sayılarıyla durduran Takımımız, skor avantajını lehine çevirdi. (5-7) Luburic ve Vahit Emre Savaş’ın da skor yüküne ortak olduğu sette Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımımız, avantajını korudu. (16-20) Setin devamında özellikle Grozer ve Ertuğrul Gazi Metin’in blok performansıyla fark yaratan İzmir ekibi, 22-20’yi buldu. Son bölümü büyük bir çekişmeye sahne olan seti Fenerbahçemiz 26-28 kazandı.

Üçüncü setteki ilk sayı ev sahibi Arkas Spor’un oldu. (1-0) Rakibine Dick Kooy’la cevap veren Fenerbahçemiz Luburic ve Ghaziani’nin de skor yükünü taşıdığı bölümde skoru 2-6’ya getirdi. Ev sahibinin maça ortak olma girişimlerini skorerleriyle sonuçsuz bırakan Takımımız, skor avantajını korumayı bildi. (12-15) Sette son bölüme 17-21’le önde giren Fenerbahçemiz, seti 19-25, maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Basın Fotoğrafları