KULÜP

HEPİMİZ BİR BÜTÜNÜN PARÇASIYIZ!

03 Aralık 2023 Pazar 11:00

Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik bilinci ile toplumsal katkıyı geliştirme hedefiyle bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren, çok sayıda adım atan Kulübümüz; bugüne özel bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Kulübümüz, ‘sen, ben ve biz bunu yapabiliriz’ diyebilmenin ne kadar özel ve önemli olduğuna atıfta bulunan önemli bir etkinliği hayata geçirdi.

Bu kapsamda ‘Avrupa Şampiyonu’ apoletli Fenerbahçe Alagöz Holding ile Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımlarımızın sporcuları, ‘hepimiz bir bütünün parçasıyız’ diyerek özel bir maç yaptı.

Metro Enerji Salonu’nda düzenlenen organizasyonda Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızdan Sevgi Uzun, Alperi Onar ve Kitija Laksa; Fenerbahçe Göksel Çelik Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızdan ise Kinem Kulbay, Uğur Toprak ve Ümit Bebe 3’e 3 özel bir maç yaptı.

Sporcularımızın hepsinin tekerlekli sandalyeyi kullanarak kıran kırana bir mücadele ortaya koyduğu bu ‘farkındalık’ yaratan özel organizasyon keyifli anlara sahne oldu.

Bu özel organizasyon ile toplumsal farkındalığın önemine vurgu yaptığımız bugün, engellerin kaldırılması noktasında ‘EŞİT ŞARTLARDA VE ORTAK BİR AMAÇ’ etrafında birbirini anlayarak yürütmüş olduğumuz mücadelemizin sonuna kadar devam edeceğinin bir kez daha altını çiziyoruz.

Basın Fotoğrafları