KULÜP

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ'NDE EĞİTİM / ÖĞRETİM BAŞLADI

07 Ekim 2019 Pazartesi 13:32

Dijital neslin yenilikçi üniversitesi mottosu ile yola çıkan Fenerbahçe Üniversitesi'nde 2019-2020 akademik yılının başlangıç töreni yapıldı.
 
Fenerbahçe Üniversitesi'nin 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başlangıç töreninde Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı ve FBÜ Mütevelli Heyeti Başkanvekili Vefa Küçük, Fenerbahçe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat ile Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin de yer aldı.
 
Bünyesinde 5 fakülte ve 12 bölüm bulunan ve ilk kez bu yıl eğitime başlayan Fenerbahçe Üniversitesi, öğrencilerini Ataşehir kampüsünde, müzik dinletisi ile karşıladı.
 
Konferans salonunda gerçekleştirilen ilk ders sunumunun ardından da öğrencilere oryantasyon programı verildi. Sunumu gerçekleştirilen Prof. Dr. Recep Bozdoğan’a Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt bir plaket takdim etti.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı ve FBÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Vefa Küçük ve Fenerbahçe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 
Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Vefa Küçük, “Üniversitemiz, öğrencilerimize, öğretim üyelerine, kulübümüze ve Medicana Sağlık Grubu’na hayırlı, uğurlu olsun. 24 Kasım 2016 yılında kurulan üniversitemiz, 7 Ekim 2019 tarihinde öğretime başlıyor. Aradan geçen 3 senede önümüze çıkan zorlukları aşarak bugünlere geldik. Sayın Rektörümüz ve onunla birlikte görev yapacak öğretim üyesi ve elemanlarımızın önderliğinde 400’e yakın kaydolmuş öğrencimize ilk dersi hocalarımız verecek. Çok mutluyum. Üniversitenin kuruluşunda önceki Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’ın ve o günkü yönetici arkadaşlarımızın çok büyük emek ve katkıları var. Onlara buradan şükranlarımı sunuyorum. Üniversitenin kuruluş aşamasından sonra ben de görev aldım. Şu anda Üniversite Mütevelli Heyeti’nde başkan yardımcılığı yapıyorum. Biz bugün burada Fenerbahçe’yi temsilen buradayız. Ağırlıklı olarak Medicana Grubu üniversitemizin bütün idari ve öğretim konusundaki görevlerini üstlendi. Biz de Fenerbahçe olarak destek olmak için buradayız.” dedi.
 
FBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Arat ise, “Ülkenin bir takım değerleri var. Bunlardan biri de Fenerbahçe. Fenerbahçemiz, sportif alanda yetiştirdiği sporcularla uluslararası başarılarıyla anılıyor. Şimdi bu başarısını ek olarak eğitim alanında da gösterecek. Bizler yönetici olarak, rektör olarak görevimiz, üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirerek ülkemize ekonomik ve çeşitli alanlarda gerek özel sektörde gerek kamu sektöründe çalışacak olan değerleri ortaya koymaktır. Salt ülkemizde değil, meslek edinen kardeşlerimizi dünyanın her tarafında mesleklerini icra edebilecek derecede kalitede yetiştirme gayreti içinde olacağız. Ben bu vesileyle üniversitemizin kuruluşuna destek veren Fenerbahçe Kulübümüze, Vakfına ve Mütevelli Heyeti Başkanımız Sayın Hüseyin Bozkurt’a, Sayın Başkan Yardımcımız Vefa Küçük’e ayrı ayrı teşekkür ederim. Bundan sonra verecekleri destekler için de şimdiden beklentilerimi beklerim.” diye konuştu.

Fotoğraflar: Tolga Ovalı

Basın Fotoğrafları