FUTBOL

Efsane oyuncularımızdan Alex de Souza, Türkiye Kupası Finali öncesi Takımımızı ziyaret etti

07 Haziran 2023 Çarşamba 15:26

Efsane oyuncularımızdan Alex de Souza, Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesi Samandıra Can Bartu Tesislerimizi ziyaret etti. Bir süre antrenmanı da takip eden Alex, takımımıza desteğini iletti ve final maçı öncesi moral verdi. Kaptan aynı zamanda genç oyuncumuz Arda Güler ve golcü oyuncumuz Enner Valencia ile de bir araya geldi. Kaptana ziyaret esnasında oğlu Felipe de eşlik etti.

Pazar günü Ziraat Türkiye Kupası Finali’nde Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Futbol Takımımızı efsanelerimizden Alex de Souza ziyaret etti.

Tesislerimizi gezen Alex de Souza, Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, teknik heyet ve oyuncularımızla bir araya geldi. Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesi takımımıza desteğini ileten Kaptan, genç oyuncumuz Arda Güler ile ilgili de övgü dolu sözler sarf etti.

Alex de Souza ve Arda Güler bir araya geldi

“Burada olmak her zaman çok güzel. Burada olduğum için çok mutluyum ve çok istekliyim." diyen Alex, oğlu Felipe içinse ,”Biz buradan ayrıldığımızda iki yaşındaydı. Burayı az hatırlıyor. Ona burada çocukken neler yaptığını hatırlattım. O da burada olmaktan dolayı çok mutlu.” diye konuştu.

Genç oyuncumuz Arda Güler’in daha iyisini yapabileceğini belirten Alex, “Onu oynarken gördüğüm zaman çok mutlu oluyorum. Özellikle solak oyuncular her zaman çok hoşuma gitmiştir. Bu genç yaşta A takımda oynuyor olmasından dolayı daha da mutlu oluyorum. Potansiyelini görüyorum bu şekilde yoluna devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Önemli olan onun mutlu bir şekilde oyunundan keyif alarak çalışmalarını devam ettirmesi. Ben burada güzel bir tarih yaşadım. Onun daha da iyisini yapabileceğini düşünüyorum. Bu şekilde devam etmesi gerekiyor. (Gol sevinçleri bile aynı) Aynı şekilde devam etsin.” dedi.

Alex ile bir araya gelmekten dolayı çok heyecanlı olduğunu ifade eden oyuncumuz Arda Güler ise, “Çok heyecanlıyım. Çocukluğumdan beri izlediğim kaptanla beraberiz. Oğlu ile benim fotoğrafımı çekti. Çok duygulandım. Çok heyecanlıyım. Gol sevinçlerimiz, belki stillerimiz benziyor. Çocukluğumdan beri çok izledim. Belki hafızama kazındı. (Alex gibi futbolcu olmak hayalin var mı?) Tabii ki. Her zaman. Attığı gollerde ne kadar mutlu olduğumu, gidişinde ne kadar ağladığımı hatırlıyorum. Çok değişik hisler.” dedi.

İmzalı çubuklu formayı giyen Alex’in oğlu Felipe de, “Çok hoşuma gitti. Yakıştı. Ben buradan ayrılırken bebektim. Buraya gelmek ve tekrardan hatırlamak istedim. Videoları izleyerek, hatırlıyorum o günleri…Ben de (Yeni Alex) olmak istiyorum ama hala vakit var.” diye konuştu.

Alex de Souza, Enner Valencia'yı tebrik etti  

Daha sonra soyunma odamızı ziyaret eden Efsane Kaptanımız, attığı 29 golle kendisine ait bir sezonda lig tarihinde en çok gol atan yabancı oyuncu rekorunu kıran Enner Valencia'yla bir araya geldi. Alex, Enner Valencia'yı tebrik ederken, Ekvadorlu golcümüz de “Benim için Fenerbahçe efsanesi ile tanışmak büyük bir zevk” dedi.

Alex de Souza’nın kramponunu koleksiyonunda bulunduran İrfan Can Kahveci de bu ayakkabıyı kaptana imzalattı.  

Basın Fotoğrafları