FUTBOL

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, EMS Yapı Sivasspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu

04 Aralık 2023 Pazartesi 22:51

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, EMS Yapı Sivasspor’u 4-1 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.
 
Teknik Direktörümüz İsmail Kartal maçla ilgili, “Planladığımız gibi. Sivasspor’un oyun planını biliyorduk. İkinci bölgede kazandıkları toplarla hızlı hücum yapan, bunu da Türkiye Süper Ligi’nde en iyi yapan birkaç takımdan biri. Bugüne kadar oynadıkları maçlarda elde ettikleri istatistiklerden bunu tespit etmiştik. Biz hücum ederken aynı zamanda savunma güvenliğimize çok önem verdik. Bunu da gayet iyi bir şekilde yaptık. İyi başladık, biraz düştük. İlk yarının sonuna doğru tekrar bir yükseliş, ikinci yarı tekrar bir duraklama... Tekrar oyunun sonuna doğru tempoyu arttırdık. Sonuçta bugün kazanmamız gereken maçta taraftarlarımızla beraber güzel bir şekilde farklı galip gelerek 3 puanı aldık. Yolumuza devam ediyoruz. Şimdi hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçı için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz.” değerlendirmesini yaptı.
 
Sakatlıktan dönen oyuncuların performansına ilişkin İsmail Kartal, “Burada önemli olan şu var, Tamam, maçı kazandık 4-1. Bugün sakatlıktan dönen Ferdi, Fred gibi oyuncularımız, bu geçiş maçında, -ön hazırlık maçı diyelim onlar için- sakatlıktan sonraki ilk maçlarında güzel bir reaksiyon verdiler. İnşallah elde ettikleri bu özgüvenle Beşiktaş maçına kadar çok daha iyi olacaklarını düşünüyorum. Kazandığımız için mutluyum. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Takımın performansından mutlu olduğunu belirten İsmail Kartal, “Bugün gayet mutluyum. 4-1 kazanmışız. Baştan sona üstün oynadığımız bir maçta neden mutlu olmayayım? Futbolda zaman zaman geri çekileceksiniz, zaman zaman topu rakibe vereceksiniz, zaman zaman ikinci bölgede karşılaşacaksınız. Biz bugün bunu gayet iyi yaptık. Zaman zaman Sivasspor’a vererek kompakt bir şekilde topun karşısında kaldık. 5-1 de, 6-1 de olabilirdi.” diye konuştu.
 
Alexander Djiku’nun sağlık durumuyla ilgili soruya İsmail hoca, “Gün gün bakıyoruz. Herhangi bir tarih vermem doğru olmaz. Sakatlığıyla ilgili takım antrenmanlarına başladı. Her geçen gün sağlık ekibimizle beraber değerlendiriyoruz. Hafta sonuna kadar değerlendireceğiz.” yanıtını verdi.
 
Son olarak cumartesi akşamı oynanacak derbiyle ilgili görüşleri sorulan Teknik Direktörümüz, “Derbilerin favorisi yoktur. Sonuçları kestirilemez. Göreceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.