FUTBOL

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve kalecimiz İrfan Can Eğribayat, Nordsjaelland maçı öncesi açıklamalarda bulundu

29 Kasım 2023 Çarşamba 21:09

Fenerbahçemiz, UEFA Avrupa Konferans Ligi H Grubu beşinci hafta maçında yarın akşam deplasmanda Danimarka'nın Nordsjaelland ekibiyle karşılaşacak. Müsabaka öncesi maçın oynanacağı Right to Dream Park'ta basın mensuplarının karşısına geçen Teknik Direktörümüz İsmail Kartal ve kalecimiz İrfan Can Eğribayat açıklamalarda bulundu.

Kalecimiz İrfan Can Eğribayat: İyi futbolla kazanmak istiyoruz

“Yarınki maç bizim için çok önemli. Ligde ve grupta lideriz. Grupta son maçta mağlubiyet aldık ama buraya kazanmaya geldik. İnşallah kazanır ve grubu lider olarak bitirebiliriz.

İrfan Can Eğribayat: Bu büyük camianın içerisinde olduğum için çok mutluyum

Tabii ki milli takıma gitmeyi  her Türk oyuncu gibi ben de çok istiyorum. Ben iyi performans vermeye devam edebildiğim sürece onun da sırası gelecektir. O kapı da benim için açılacaktır, diye düşünüyorum. Burada oynamaya gelince önemli olan takımın başarısı. Bu konuyla ilgili hocamızla sürekli irtibat halindeyiz. Her zaman mücadelemi veriyorum, elimden geleni yapıyorum. Oynayıp, oynamamak çok önemli değil. Bu büyük camianın içerisinde olduğum için çok mutluyum. Benim için sıkıntı yok. Çalışmaya devam ediyorum. Forma şansı geldiği zaman da elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

İrfan Can Eğribayat: Soğuk havanın bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum

Hava çok soğuk. Doğal olarak üşürüyoruz ama en son İstanbul’da oynadığımız maçta da hava 0 derece idi. Burada da -5-6 derece. Sahada olduğunuzda çok üşümüyorsunuz. Elimden gelen mücadeleyi göstereceğimizi taraftarlarımız, hocalarımız, herkes biliyor. Soğuk havanın bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum. İnşallah yarın kazanıp, mutlu bir şekilde ülkemize dönebiliriz. Zemin bizim (kaleciler)için de çok önemli. Hocamızla beraber buraya gelmeden önce de zemine baktık. Normal sunu çim gibi değil. Biraz doğal yumuşaklığı vermişler. Güzel bir zemin var. Çim sahaya göre biraz daha sert olacak. Takımımız için mücadelemizi vereceğiz. Önemli olan zeminin futbol oynamaya müsait olması. Gördüğümüz kadarıyla da öyle bir zemin var. Yarın iyi bir futbolla kazanmak istiyoruz."

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal: Buraya kazanmak için geldik

Yarın Nordsjaelland ile oynayacağımız müsabakayı değerlendirerek sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Şu ana kadar oynadığımız maçlarla beraber Konferans Ligi’nde grubumuzda biz hala lideriz. Buraya da kazanmak için geldik. Her ne kadar hava şartları soğuk da olsa sahanın zemini gayet güzel. Biz de burada yarın kendi işimizi yaparak maçı kazanmayı hedefliyoruz. Tabii ki rakibimiz iyi bir takım, iyi mücadele ediyorlar. Onların da kendilerine göre planları var. Onların da planlarının ne olduğunu aşağı yukarı biliyoruz, tahmin ediyoruz. Biz de buna göre yarınki maçla ilgili yapmış olduğumuz analizlerle, oyuncularımızla yaptığımız toplantılarda nasıl taktik olarak bir oyun oynayacağımızı çalıştık. Yarın da inşallah bunun karşılığını alarak ülkemize güzel bir şekilde galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz.”dedi.

İsmail Kartal: Bizim öncelikli hedefimiz 3 puan almak

Danimarka deplasmanına 3 puan için geldiklerinin altını çizen İsmail Hoca, “Bizim öncelikli hedefimiz 3 puan almak. Ama 3 puan alamıyorsak da en kötü buradan 1 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. Yarınki maçla ilgili bütün oyun planımız kazanma üzerinedir. Kazanabiliyorsak zaten biz işi burada garantiliyoruz. Ama kazanamasak da en kötü 1 puanla buradan ayrılmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

İsmail Kartal, Oosterwolde’yi oynatmayı düşündüğü mevki ile ilgili olarak soru üzerine şu cevabı verdi:

“Bununla ilgili düşünüyoruz. Ekip arkadaşlarımızla beraber yarın Fenerbahçe için düşündüğümüz en ideal 11’imizle sahaya çıkacağız.

İsmail Kartal: Her geçen gün oyuncularımızın gelişimi takip edip, sakatlıkla ilgili durumları, ne derecede olduğunu rapor alıyoruz

Sakatlıkları devam eden oyuncularımızın durumunu değerlendiren Teknik Direktörümüz, “Tedavileri şu anda devam ediyor. Benim şu anda bununla ilgili bir şey söylemem doğru değil. İstanbul’da kalan sağlık ekibimizin bir bölümü şu anda kendileri hem bireysel antrenmanlarına hem de tedavilerine devam ediliyor. Gün gün takip ediyoruz. Her geçen gün oyuncularımızın gelişimi takip edip, sakatlıkla ilgili durumları, ne derecede olduğunu rapor alıyoruz. Şu anda bununla ilgili bir şey söylemem biraz erken olur.” diye konuştu.

İsmail Kartal: Yarın iyi konsantre olan, taktiksel anlamda görevlerini iyi yapan takımın biraz daha başarılı olabileceğini düşünüyorum

Hava şartlarının herhangi bir avantaj ya da dezavantaj yaratmadığına ifade eden Kartal, “Ben hava şartlarının her iki takım oyuncuları için de lehte ya da aleyhte olacağını düşünmüyorum. Yarın iyi konsantre olan, taktiksel anlamda görevlerini iyi yapan takımın biraz daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü futbolcu her koşulda, her ortamda sahaya çıkar ve işini yapar. Onun için yarın da işini iyi yapan takımın daha başarılı olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

İsmail Kartal: Elimizdeki oyuncularla beraber biz buraya kazanmak için geldik

Genç isimlere şans verip vermeyeceği yönündeki soru üzerine Teknik Direktörümüz şu açıklamayı yaptı:

“Bu akşam antrenmanımızı da yapacağız. Sonra ekip arkadaşlarımızla yarınki maçla ilgili bir değerlendirme yapacağız. Elimizdeki oyuncularla beraber biz buraya kazanmak için geldik. En ideal, bizim için en doğru oyuncularla yarınki maça çıkacağız.”
 

Basın Fotoğrafları