FUTBOL

Ferdi Kadıoğlu: Bizler takım olarak şampiyonluk için çabalıyoruz ve buna odaklanmış vaziyetteyiz

26 Ocak 2023 Perşembe 13:31

Milli futbolcumuz Ferdi Kadıoğlu, ligde Kasımpaşa ile oynayacağımız maçın hazırlıklarının devam ettiği Can Bartu Tesislerimizde sabah saatlerinde gerçekleştirilen antrenmanın sonrasında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ÜMRANİYE’YE KARŞI BANA GÖRE ÖNEMLİ BİR ÜÇ PUAN ELDE ETTİK

Sözlerine ligde geçtiğimiz hafta Ümraniyespor deplasmanında alınan 3 puanı değerlendirerek başlayan Ferdi Kadıoğlu, “Önceki maç ile ilgili konuşacak olursak Ümraniye’ye karşı bana göre önemli bir üç puan elde ettik. En iyi maçımız mıydı, değildi! Bunu söylemem ama önemli bir galibiyet elde ettik. Birincilik pozisyonuna yakın olmak bakımından bizler için önemli bir galibiyetti. Zaten isteğimiz ve arzumuz da yeniden birinciliği almak. Söylediğim gibi iyi bir maç ortaya koyduk mu, en iyi Fenerbahçe miydi, değildi ama aldığımız üç puan değerli bir üç puandı. Önümüzde oynayacağımız maçlarda daha dominant, daha baskın olmamız gerekiyor. Bunun için de çabamızı sürdürüyoruz.” dedi.

ZAMANLA ÇOK DAHA FAZLA SÜRE ALDIM, MAÇ İÇERİSİNDEYDİM, OYUNA GİRDİM VE BU SAYDIĞIM UNSURLAR SİZİ ÇOK DAHA GÜÇLÜ KILIYOR

Ferdi Kadıoğlu, Fenerbahçe’ye geldiği günden bugüne gerek fizik gerekse de oyun performansı anlamında pozitif bir grafik çiziyor olmasına dair, “Fenerbahçe’ye ilk geldiğim sezon çok fazla maça çıkma fırsatım olmadı, çok fazla sahada görünemedim, oynayamadım. Dolayısıyla zinde ve güçlü kalmak bu anlamda benim için zordu. Ama maç oynadıkça bu daha da değişti. Zaten genç oyuncuların durumuna bakacak olursa da mental anlamda ya da fiziksel olarak güçlü kalması maç oynadıkça olur. Dolayısıyla ilk yıl baktığımızda bu benim için pek gerçekleşmedi. Son 3 yıla bakacak olursak çok daha fazla süre aldım, çok daha fazla maç içerisindeydim, çok daha fazla oyuna girdim ve bu saydığım unsurlar sizi çok daha güçlü kıldığı gibi özgüveninizi de arttırıyor. Bana göre en önemli unsurlar bunlar.” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

TÜM TAKIM ARKADAŞLARIMIN ÖNEMLİ BİR ROLÜ VAR

Takım içerisinde çok fazla sayıda tecrübeli oyuncu olduğuna da değinen Ferdi, “Takımın içerisinde çok fazla tecrübeli oyuncu var. Sadece ben değil birçok takım arkadaşım bu anlamda tecrübeli ve herkesin bu noktada bir sorumluluğu var. Diğer takım arkadaşlarım da birbirlerini bu noktada fazlasıyla motive ediyorlar. Şu an Fenerbahçe’de en eski oyuncuyum ama takımda farklı tecrübeli oyuncular da var ve bu oyuncular daha önce şampiyonluk da yaşayan oyuncular. Dolayısıyla sadece benim değil tüm takım arkadaşlarımın bu noktada önemli bir rolü var.” diye konuştu.

ŞU AN İÇİN ODAK NOKTAM SADECE FENERBAHÇE

Şu an için odak noktasının sadece Fenerbahçe olduğunun altını çizen milli futbolcu, “Avrupa’ya gitme hayalim var, Avrupa’da futbol oynama hayalim var. Ama şu an bizler takım olarak şampiyonluk için çabalıyoruz ve buna odaklanmış vaziyetteyiz. Dolayısıyla şu an için odak noktam sadece Fenerbahçe.” dedi.

HOCAM BANA GÖREV VERDİĞİ TAKDİRDE HANGİ POZİSYON OLURSA OLSUN O POZİSYONA ODAKLANIYORUM

Kendisini en rahat hissettiği mevkiinin sorulması üzerine Kadıoğlu şu cevabı verdi:

Favori pozisyonum 10 numara pozisyonu ama kenarlarda oynamaktan da mutlu olduğumu söyleyebilirim. Dolayısıyla benim hangi pozisyonda oynadığım kendi açımdan çok fazla önemli değil. Şu an itibarıyla oynadığım pozisyonlarda da iyi bir performans ortaya koyduğumu düşünüyorum. Oynadığım pozisyonlara odaklanıyorum. Hocam bana görev verdiği takdirde hangi pozisyon olursa olsun o pozisyona odaklanıyorum. Bu saydıklarınız dışında başka pozisyon da olursa eğer oralarda oynamak için en iyisini ortaya koyarım. Tabii bu arada bu 10 numara söylemim şakaydı (Gülüyor).”

MAÇLARDA EN İYİMİ ORTAYA KOYMAYA VE KENDİ OYUN STİLİMİ SAHAYA YANSITMAYA ÇALIŞIYORUM

Görev aldığı süre boyunca en iyisini ortaya koymaya ve kendi oyun stilini yansıtmaya çalıştığını dile getiren genç futbolcu, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Geçen yıllardan itibaren son sezonlara bakacak olursak bence oldukça gelişim kaydediyoruz ve bu gelişimi de bu hocayla beraber sürdürüyoruz. Ben de kendi özelliklerimi sahaya yansıtmaya çalışıyorum. Tabii ki hocamızın da kendi nitelikleri, kendi özellikleri var. Taktiksel anlamda oldukça güçlü yanlarımız olduğunu düşünüyorum. Hocanın da aynı şekilde taktiksel anlamda güçlü yanları var. Hocayla beraber taktiksel anlamda defansif yönümü de çok daha ilerlettiğimi düşünüyorum. Günden güne takım olarak kendimizi geliştiriyoruz. Ben de kişisel olarak maçlarda en iyimi ortaya koymaya ve kendi oyun stilimi sahaya yansıtmaya çalışıyorum. Hocamız da bu noktada bizlere fazlasıyla yardımcı oluyor.


Basın Fotoğrafları