FUTBOL

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus: Takım, kolektif olarak mükemmel bir performans sergiledi

07 Ekim 2022 Cuma 00:46

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, Avrupa Ligi üçüncü hafta maçında AEK Larnaca karşısında aldığımız 2-0’lık galibiyeti yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

Takımımızın, kolektif olarak mükemmel bir performans sergilediğine değinerek sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, “İyi akşamlar dilerim. Fenerbahçe oyuncularını tebrik ediyorum. Defansif anlamda yine çok kaliteli bir performans sergilediğimiz bir maç oldu. Rakibimizin girmiş olduğu hiçbir pozisyon yoktu, sadece bir tane Alioski’nin bireysel hatasından kaynaklanan girmiş oldukları bir pozisyon vardı. Onun dışında hiçbir pozisyona giremediler. Bugün 2 gol attık ama 5 veya 6 olabilirdi. Girdiğimiz çok fazla pozisyon vardı, özellikle de karşı karşıya kaldığımız pek çok pozisyon oldu. Bunu bireysel anlamda geliştirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ama takım, kolektif olarak mükemmel bir performans sergiledi. Yine gol yemedik, bu da defansif organizasyonumuzun ne kadar iyi olduğunun somut bir göstergesi.” dedi.

AEK Larnaca karşısında sonradan oyuna dahil olan oyuncularımızın performansına ayrı bir parantez açan Jorge Jesus, “Şu bir gerçek ki bugün oyuna sonradan giren oyuncular takımın göstermiş olduğu ofansif kaliteyi daha da yukarıya çektiler. Maç boyunca göstermiş olduğumuz ofansif kalitede devamlılık sağlamada bize katkı sağladılar. Aynı zamanda defansif görevlerini de en iyi şekilde yerine getirdiler ki bu önemli. Sizin de belirtmiş olduğunuz gibi bugün oyuna sonradan girenlerin hepsi kalitemizi yukarı çıkartma anlamında takıma yardım etti.” diyerek sözlerini noktaladı.