DERNEKLERİMİZ

İskenderun Derneğimizden kan bağışı

14 Haziran 2020 Pazar 11:08

İskenderun Derneğimiz Türk Kızılay’ına destek amaçlı kan bağışı kampanyası düzenledi.

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği üyeleri ve Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu Türk Kızılay’ına destek amacıyla bir araya geldikleri Atatürk Anıt Alanı’nda kan bağışında bulundular.

Türk Kızılay’ın kuruluş yıldönümünün yanı sıra, kan stoklarının azalması üzerine Kızılay’ın yaptığı çağrıya destek vermek üzere harekete geçen İskenderunlu Fenerbahçeliler kentteki tüm vatandaşları kan bağışı kampanyasına davet etti.

İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen kan bağışından önce yaptığı konuşmada vatandaşların ve İskenderun’daki tüm Fenerbahçelilerin bu sıkıntılı dönemde duyarlılık göstererek kan bağışı kampanyasına katılmalarını can-ı gönülden istediklerini, kampanyanın bir hafta boyunca süreceğini söyledi.
Her yıl geleneksel olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini belirten İskenderun Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mustafa Düzen “Kurtuluş Savaşı'nda birçok Fenerbahçeli oyuncu vatanı uğruna canını feda etti, birçoğu da Gazi oldu. Biz de bu düşünceyle 11 Haziran Türk Kızılay’ının kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlemeye karar verdik. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde maalesef kan stoklarının minimum seviyeye indiğine tanık oluyoruz. Bunun için zor günlerin üstesinden daima birlik, beraberlik içinde; dayanışma ruhuyla aşan bir millet olarak tüm vatandaşlarımızı kan bağışına destek vermeye çağırıyoruz. Biz Fenerbahçeliler olarak vatanımız için gerektiğinde hem kanımızı hem de canımızı vermeye hazırız. Bugün buraya gelip kampanyaya katılan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Açılış konuşmasından sonra dernek yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlarla birlikte kan bağışında bulundular.

Kampanyaya İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş de destek verdi. İskenderun Kızılay Şube Başkanı Recep Sivri de, kan bağışı etkinliğine katılan İskenderunlu Fenerbahçelilere teşekkür etti.