BOKS

Madalyalı boksörlerimiz yurda döndü

04 Temmuz 2023 Salı 12:15

Polonya’da 21 Haziran-02 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 3.Avrupa Oyunları’nda milli forma altında mücadele eden boksörlerimiz elde ettikleri başarılarla amatör sporlara ve sporculara verdiği değer ve yaptığı yatırım ile Türk sporunun lokomotifi görevini üstlenen Fenerbahçemizin göğsünü kabarttı.

Avrupa Oyunları sürecinde rakipleri karşısında kıyasıya mücadele eden ve 2024 Paris Olimpiyatları’na isimlerini yazdırma başarısı gösteren boksörlerimiz Buse Naz Çakıroğlu, Hatice Akbaş ve Samet Gümüş’ün yer aldığı milli takım kafilesi yurda döndü. Boksörlerimiz, akşam saatlerinde Polonya’dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı'na geldi. Sporcularımızı havalimanında Boks Şubemiz Sorumlusu Selahattin Atasever karşıladı. 

3. Avrupa Oyunları’nda 7 erkek ve 6 kadın olmak üzere toplamda 13 boksörümüz ile ülkemizi temsil ederek 2 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya kazanma başarısı gösteren Boks Milli Takımımızda; olimpik sporcularımız Buse Naz Çakıroğlu altın, Hatice Akbaş bronz, Samet Gümüş de gümüş madalyanın sahibi oldu.

Boks Şube Sorumlumuz Selahattin Atasever ve madalyalı boksörlerimiz havalimanında Fenerbahçe TV’ye konuştu.

Boks Şube Sorumlumuz Selahattin Atasever: Bu başarılar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapı başarısıdır

“Bu başarılar Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapı başarısıdır. Başta Başkanımız Ali Koç’a, Şubelerimizden Sorumlu Yöneticimiz İlker Dinçay’a, Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya’ya teşekkür ederim. Ve tabii ki Tüpraş’a çok teşekkür ederim. Olimpiyatlar için çalışıyoruz. Avrupa Oyunları bizim için kota alma mücadelesiydi. 3 sporcumuz kota aldı, çok mutluyuz. İki tane daha turnuvamız var, orada da kota almak istiyoruz. Böyle güzel günlerde beraberiz. Tabii kolay değil. Sporcularımızın emeklerinin karşılığını almaları için çalışıyoruz. İnşallah başarılar devam eder ve Türkiye’nin gururu olurlar. Sporcularıma, ailelerine teşekkür ederim."

Buse Naz Çakıroğlu: Şimdi önümüzde Paris 2024 var, orası için çalışmaya devam edeceğiz

“Çok mutluyum. Bizim için çok özel ve önemli bir turnuvaydı, çünkü hem Avrupa Oyunları dört yılda bir gerçekleşiyor hem de Olimpiyatlara kota veren en önemli müsabakalardan biriydi. Çok şükür kotayı aldık, turnuvayı şampiyon olarak tamamladık. Şimdi önümüzde Paris 2024 var, orası için çalışmaya devam edeceğiz.”

Hatice Akbaş: Çok mutlu ve gururluyum

“Avrupa Oyunları’nda bronz madalya kazandım ve üçüncü oldum. Paris Olimpiyat Oyunları’na kota aldım. Çok mutlu ve gururluyum. Kulübüm Fenerbahçe’ye çok teşekkür ederim. Büyük bir aile ve bize çok destek oluyor. Ayrıca Şube Sorumlumuz Selahattin başkana da çok teşekkür ederim. Ve Başkanımız Ali Koç’a verdiği desteklerden dolayı çok teşekkürler.”

Samet Gümüş: Bu madalya benim için çok önemliydi

“Çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Bu madalya benim için çok önemliydi. 10 yıldır kurduğumuz hayalin sonucudur bu. Paris Olimpiyatları’na kotamızı aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fenerbahçemize ve Başkanımız Ali Koç’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.”

Fotoğraflar: Altan Göçer

Basın Fotoğrafları