BASKETBOL

Arturs Zagars Fenerbahçe Televizyonu’na konuk oldu

19 Eylül 2023 Salı 20:45

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni transferi Letonyalı oyun kurucu Arturs Zagars, Fenerbahçe Televizyonu’na konuk oldu. Transfer süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan genç oyuncu, Dünya Kupası’ndaki performansına da değindi. Gelecek sezon Litvanya temsilcisi BC Wolves’a kiralanmasıyla ilgili de konuşan Arturs Zagars’ın konuşmalarından derlediklerimiz şöyle:
 
“Çok heyecanlıyım. Burada çok sıcak karşılandım. Müzeyi gezince de bir an önce burada kupalar kazanmak istedim.
 
Dünya Kupası’nda hiç favori değildik ama ilk 5’e girmeyi başardık. Ülkemiz için çok büyük başarı oldu. Fransa maçında geriden döndük, son atışta kaçırdılar ve biz kazandık. Sanırım 30 saniye boyunca şampiyon olmuşçasına sevindik.  Kimse o gruptan çıkabileceğimize inanmıyordu. İspanya maçı da çok önemliydi. Dünya Kupası genel olarak çok farklı tecrübeydi. (Dennis Schröder) Böyle güzel şeyler duymak güzel. Onunla tanışıklığımız da var. Tecrübesiz halimi de bildiği için ondan bu sözleri duymak güzel.
 
BC Wolves ile Litvanya Ligi’nde play-offlara kalmak ve EuroCup’ta da gidebileceğimiz en yüksek noktaya gitmek istiyoruz. Yeni takımız, bizden beklentiler yüksek. 
 
Basketbolda Fenerbahçe Beko gibi bir markayı bilmemek mümkün değil. İnanılmaz oyuncular ve koçlar buraya geldi. Çok büyük tarihe sahip bir kulüp. Maçları da izliyordum. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum.
 
Fenerbahçe’nin geleceğe, gençlere önem vermesi çok önemli ama şimdi kazanmak da önemli. Büyük beklenti var. Yam Madar ile stillerimiz benziyor. Birlikte çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum.
 
Fenerbahçe taraftarının desteğe devam etmesini istiyorum. Oynamadan bile çok destek aldım. Aynı şekilde takımı desteklemeye devam etmelerini isterim.”
 
Programı izlemek için:


Basın Fotoğrafları