BASKETBOL

Fenerbahçe Beko 96-85 Aliağa Petkimspor

26 Kasım 2023 Pazar 19:49

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 2023-24 sezonu dokuzuncu hafta maçında Aliağa Petkimspor’u konuk etti. Takımımız, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleden 96-85 galip ayrıldı.

Fenerbahçemizin ilk 5’i şu isimlerden oluştu:
Nick Calathes, Tyler Dorsey, Marko Guduric, Nigel Hayes-Davis ve Sertaç Şanlı.

Sertaç Şanlı ve Khyri Thomas’ın karşılıklı isabetiyle başlayan maçta Marko Guduric ve Nigel Hayes-Davis’le üretken bir görüntü çizen Takımımız ilk 5 dakikayı 12-7 önde geçti. Pota altını Sertaç Şanlı’yla domine eden Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, kenardan gelen Melih Mahmutoğlu ve Şehmus Hazer’in de katkısıyla farkı çift hanelere çıkardı. (24-14) İlk çeyrek sonunda Fenerbahçemiz 26-16’yı buldu.

Emre Tanışan ve Yunus Emre Sonsırma’nın basketleriyle ikinci çeyreğe hızlı başlayan Aliağa Petkimspor’u, Motley ve Nigel Hayes-Davis’le durduran Fenerbahçemiz, 33-22’yi buldu. Tyler Dorsey ve Melih Mahmutoğlu’ndan da beklediği katkıyı alan Ekibimiz, farkı 15 sayıya kadar çıkardı. (39-24) Konuk ekip David Efianayi ve Thomas’la maçın içinde kalmaya çalışsa da skorerleriyle farkı açan Erkek Basketbol Takımımız, 58-40’la soyunma odasına önde girdi.

Üçüncü çeyreğin ilk basketi Sertaç Şanlı’dan geldi. Farkın 20 sayıya kadar çıktığı çeyrekte Tyler Dorsey ile üç sayı çizgisinin gerisini iyi kullanan Fenerbahçemiz, skoru 65-43’e taşıdı. Şehmus Hazer ve Melih Mahmutoğlu’nun da skor yüküne katkı verdiği çeyreği Takımımız 78-57 önde tamamladı.

Karar çeyreğinde daha iyi bir oyun ortaya koyan taraf konuk ekip Petkimspor oldu. Özellikle Mahir Ağva’yı iyi kullanan Aliağa Petkimspor,  farkı eritse de oyunun kontrolünü bırakmayan Takımımız parkeden 96-85 galip ayrıldı.

Skor dağılımımız: Sertaç 19, Melih 18, Hayes-Davis 17, Motley 11, Guduric 9, Şehmus 9, Dorsey 6, Calathes 5, Yiğit Hamza 2.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar: Altan Göçer

Basın Fotoğrafları