BASKETBOL

Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve Sertaç Şanlı’dan galibiyet açıklaması

26 Kasım 2023 Pazar 20:12

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitris Itoudis ve oyuncumuz Sertaç Şanlı, 96-85’lik Aliağa Petkimspor galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Dimitris Itoudis: Maç boyunca favoriydik ve ciddi oynayıp kazandık

Galibiyete dair konuşan Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, “Takımı tebrik ediyorum. Çok ciddi bir takıma karşı oynadık. Bunu da kanıtladılar. Biz de denedik; 25 dakika Guduric, 29,5 dakika Dorsey, 29 dakika Sertaç… yani ritim bulmaya çalışıyoruz. Çok fazla idman yapma fırsatımız yok. Çok fazla maç ve seyahat var. Bu açıdan bu maç önemli bir fırsattı. Ciddi olduğumuz için çok takdir ediyorum. 29 sayıdan sonra biraz durduk, orada kötü tercihlerimiz vardı. Fark da düştü ama maç boyunca favoriydik ve ciddi oynayıp kazandık.” dedi.

Üçüncü çeyrekteki istatistiklerin hatırlatılması üzerine Başantrenörümüz, “29 asist yaptık, 12 top kaybettik sonunda. Bizim yaklaşımımız ve anlayışımız bu. Tyler Dorsey’in tam sahadan baskı yaptığını, kendisinin fedakarlık ettiğini, vücudunu feda ettiğini söyleyemem gerekiyor. Bunu oynamak istiyoruz, basketbol da bu.” diyerek sözlerini noktaladı.

Sertaç Şanlı: Maçın başından itibaren oyunun ritmini ayarladık

Takımımızın 40 dakika boyunca oyunun kontrolünü elinde tutan taraf olduğuna değinen Sertaç Şanlı, “Oynamamız gerektiği gibi oynadık. Böyle oynamamız gerekiyor. Rakibe fırsat vermemiz ve rakibi oyunun içine sokmamamız gerekiyor. Maçın başından itibaren oyunun ritmini ayarladık. Nasıl basketbol oynamak istediğimizi gösterdik. Maçın sonunda biraz rehavet oldu ama bizim oynamamız gereken basketbol bu. Bunun üstüne koyup daha da ileriye gitmek istiyoruz.” diye konuştu.