BASKETBOL

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile Nikola Kalinic’ten maç önü açıklamaları

07 Kasım 2019 Perşembe 10:02

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 7. hafta maçında Bayern Münih’i konuk ediyor. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yarın oynanacak mücadele öncesinde Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile Sırp oyuncumuz Nikola Kalinic açıklamalarda bulundu.
 
Zeljko Obradovic takım olarak ellerinden gelen en iyi oyunu ortaya koyacaklarını belirtirken, Kalinic ise zorlu bir ekiple karşılaşacaklarını ve her maçta daha da gelişerek galibiyetler elde edeceklerini söyledi.
 
Zeljko Obradovic, “Önümüzde, iç sahada oynayacağımız yeni bir maç var. Galibiyete ulaşmak için reaksiyon göstermemiz gereken bir durumda olduğumuz çok açık. Zalgiris Kaunas mücadelesinde, geçmiş karşılaşmalara kıyasla tamamen farklı bir oyun ortaya koyduk. Bu maçta takımım çok pozitif bir reaksiyon gösterdi. O mücadelenin son bölümünde, basketbol sahalarında nadiren de olsa yaşanabilen bir durum oluştu. Şimdi Bayern Münih maçına odaklanmalıyız, çünkü rakibimiz çok iyi basketbol oynayabilen bir ekip. Hem savunmada hem de hücumda çok belirgin bir yapıları var. Taraftarlarımızdan yine çok güçlü bir yardım alacağımızı umuyorum. Takım olarak birlikte mücadele edecek ve elimizden gelen en iyi oyunu ortaya koymaya çalışacağız.” dedi.
 
Nikola Kalinic ise, “EuroLeague’de, özellikle de bu sezon, istisnasız her maç çok zor ve önümüzde de yine böyle bir karşılaşma olacak. Bayern Münih çok sert bir takım. Nasıl oynadıklarını biliyoruz. Takımımızda, geçmiş dönemde onların koçu için oynamış isimler var. Aynı zamanda iki takımın oyuncuları daha önce birçok kez birlikte ya da karşılıklı oynadılar ve Derrick Williams da geçtiğimiz sezon oradaydı. Bu sebeplerden dolayı onlarla ilgili birçok bilgiye sahibiz. Kendimizi en iyi şekilde hazırlayacağız. Evet, son maçımızı son dakikada kaybettik ancak bana göre uzun süre iyi bir basketbol oynadık. Üzerine koyarak sürdürmek istediğimiz trend bu. Gün geçtikçe daha iyi oynamak ve her maçta kendimizi geliştirmek istiyoruz. Oyunumuzu geliştirmeye devam ettiğimiz sürece, çok istediğimiz galibiyetler de gelmeye başlayacaktır. Bu sayede puan durumunda da çok daha iyi bir yere yükseleceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Basın Fotoğrafları