ATLETİZM

Fenerbahçe Atletizm Şubemiz; erkeklerde Avrupa Şampiyonu, kadınlarda ise Avrupa İkincisi oldu

05 Şubat 2023 Pazar 14:32

Avrupa’nın en iyi kulüplerinin bir araya geldiği Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları’nın 58’incisi İspanya’nın Castellon kentinin kuzeyinde bulunan Oropesa del Mar'da 22 ülkeden 77 kulüp ve 399 sporcuyla yapıldı.

Ülkemizi organizasyonda temsil eden ve U20 kadın ve erkek takımlarıyla madalya arayan Fenerbahçe Atletizm Şubemiz; erkeklerde Avrupa Şampiyonu, kadınlardaysa Avrupa ikincisi oldu.

Kafilede yer alan Amatör Şubeler Sorumlumuz Fikret Çetinkaya, Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden ve Teknik Menajerimiz Hakan Beceren, yarışmalar boyunca sporcularımızı yalnız bırakmadı.

Kulübümüzü temsilen U20 kadın ve erkek takımlarımızın madalya mücadelesi verdiği  Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası Kros Yarışları’nda günün ilk yarışı U20 Kadınlarda yapıldı. Hatice Kılıç, Ceren Kılıç, Buse Mayda, Edibe Yağız’ın mücadele ettiği şampiyonayı 24 puanla ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe U20 Kadın Atletizm Takımımız, Avrupa ikincisi oldu. CA Atletic Mica Roma Blaj birinci, Clermont Auvergne Athletisme takımı da üçüncülük elde etti. Milli atletimiz Edibe Yağız 19.18'lik derecesiyle ferdi olarak kürsünün ikinci basamağına çıktı.

Kadınların ardından piste U20 erkek takımları çıktı. Furkan Mutlu, Caner Can Tunçtan, Cuma Özcan, Ahmet Civci’nin yer aldığı Fenerbahçe U20 Erkek Atletizm Takımımız da topladığı 21 puanla Avrupa Şampiyonu oldu. Takımımızın ardından Clup Playas de Castellon ikinci, Dijon UC takımı da üçüncü oldu.

Basın Fotoğrafları