FUTBOL SEREMONİ PAKETİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Futbol Seremoni Paketi nedir?

Futbolcuların sahaya çocuklarla birlikte çıkması; FIFA ve Birleşmiş Milletler Yardım Fonu (UNICEF) tarafından çocuk haklarına dikkat çekmek ve futbol sahalarında yaşanan şiddet olaylarının önüne geçebilmek amacıyla başlatılan bir uygulamadır.
Futbol Seremoni Paketi ise, çocuklarınızın sahaya oyuncularımızla birlikte çıkması ve bu uygulamanın Fenerbahçe Spor Kulübümüz tarafından hayata geçirilebilmesi için başlattığımız bir hizmet paketidir.
Seremoniye katılacak olan çocukların 6-12 yaş aralığında olması ve maksimum 145 cm boyunda olmaları Federasyon kuralları gereğince zorunludur.
Futbol Seremoni Paketi, Trendyol Süper Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve Avrupa ön eleme maçlarında 25.000 TL, derbilerde ise 35.000 TL'dir.
Seremoniye katılacak olan çocuğunuz ve siz değerli velisi için toplamda 2 adet maç bileti Fenerium Alt Tribünü H Blok'tan tarafımızca sağlanacaktır. Hem çocuğunuzun hem de sizin aktif Fenerbahçe logolu Passolig üyeliğiniz bulunması gerekmektedir. Passolig üyeliği 7 yaş ve üzeri çocuklar için geçerlidir. 7 yaşın altındaki çocuklarımız için sadece koltuk ayrılacak bilet tanımlanmayacaktır.
Çocuğunuz hayat boyu unutamayacağı eşsiz bir deneyim yaşarken aynı zamanda minik bir taraftar olarak kendisine hediye edeceğimiz Fenerbahçe takım forma setini giyip sevdiği oyuncularla sahaya çıkacak ve İstiklal Marşı’mızı hep bir ağızdan okumanın coşkusunu yaşayacaktır. Ayrıca sezon boyunca dilediğiniz bir günde çocuğunuzla birlikte sizlere hediye edeceğimiz Stadyum ve Müze Turumuza katılabilir, stadyumumuzu ve müzemizi gezerek şanlı tarihimizi keşfedebilirsiniz.
Seremoniye katılacak çocuklar seremoni hazırlığı için maçtan bir buçuk saat önce Protokol kapısından teslim alınır ve seremoni tamamlandıktan sonra kendisi ve velisi için tribünde ayrılan koltuklara görevlilerimiz tarafından getirilir ve velisine teslim edilir.
 

Seremoni öncesinde çocuklarınıza takım forma setimiz (forma, şort ve konç) hediye edilecek ve seremoni için giymeleri sağlanacaktır.
Ayakkabı olarak krampon giyilmemesi ve spor ayakkabı tercih edilmesi önemle rica olunur.
Soğuk hava şartlarında seremoniye katılacak olan çocuklarımız için yalnızca seremoni anında giyecekleri uzun kollu Fenerium ürünü sağlanmaktadır. Bu ürün forma setine dahil değildir.
Dilerseniz düz beyaz renk uzun kollu tshirt ve düz beyaz külotlu çorap ya da tayt giyebilirler. Forma altından görünecek beyaz dışında herhangi bir renk, desen ya da logoya Federasyon kuralları gereğince izin verilmemektedir.
 

Seremoni tamamlandıktan sonra saha kenarından alınan çocuklarımız, görevlilerimiz tarafından velilerinin bulunduğu tribünde kendilerine teslim edilecektir.
Seremoni için çocuklarını getiren velilerimizin seremoni hazırlık alanına alınması yasaktır. Velilerimiz Fenerium Alt Tribünümüzde kendileri için ayrılan koltuklarda bekleyebilirler.
Çocuğunuzun yürümesine ve kendi başına temel ihtiyaçlarını karşılamasına (yemek, tuvalet, giyinme vs.) izin vermeyen fiziksel bir engeli varsa seremoniye katılımı uygun değildir. Günlük yaşamın normal aktivitelerini yerine getirebilecek derecede hafif engele sahip çocuklarımız ve Görme ya da İşitme Engelli çocuklarımız seremoniye katılım sağlayabilir.
 
Seremoniye katılım iptali için maç gününden 48 saat öncesine kadar tarafımıza bilgilendirme yaparak iptalini sağlayabilirsiniz. Katılım iptali bilgilendirmesi yapılmadığı takdirde ücret iadesi yapılmayacak ve seremoniye katılım hakkı olmayacaktır.
Maça 24 saat ve daha uzun bir süre kala durumu bize test sonucu ile bildirmeniz halinde seremoni katılımınız iptal edilir ve ücret iadeniz yapılır. Maça daha kısa süre kala yapılan bilgilendirmede seremoni katılım hakkınız iptal edilir ancak ücret iadesi yapılmaz.