Aatif Chahechouhe: "Kendimi tamamen takıma adamış bir oyuncuyum"

17 Nisan 2018 Salı
Faslı orta saha oyuncumuz Aatif Chahechouhe, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Öncelikle sezonu değerlendiren ve bireysel performansı hakkında konuşan deneyimli futbolcu ardından Beşiktaş maçı ve şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini belirtti.

Açıklamalarında takım oyununa vurgu yapan Aatif Chahechouhe, “Aslında sezona hücum anlamında iyi başladık. Fazlasıyla goller atmayı başarıyorduk ama savunma anlamında özellikle sezon başında sıkıntı yaşadığımız maçlar oldu. Sonrasında daha dengeli bir takım haline gelmeye çalıştık. Öte yandan ben kendimi tamamen takıma adamış bir oyuncuyum. Her şeyden önemli  olan takımın ne tarafa gittiği. Kolektif anlamda neler yaptığımız her şeyden kıymetli. Takım halinde başarıya ulaşmak istiyorsanız; hem defansta hem de hücumda doğru hamleler yapmanız gerekiyor” dedi.

Perşembe günü evimizde Beşiktaş ile oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına da değinen Faslı oyuncu, “Deplasmanda 2-2 bizim için fena bir skor değildi ama bence 2-1’i hak etmiştik. Zor maç olacak. Bu maçı sahamızda oynayacağız. Her şey bizim elimizde. Kendi sahamızda turu geçmek istiyoruz” diye konuştu.

Şampiyonluk yarışı ile ilgili de konuşan Aatif, “Hala almamız gereken 15 puan var. Rakiplerle aramızda çok uzak mesafe vardı ama artık sedece 3 puan var. Bu farkı da kapatabileceğimize inanıyoruz. Takım halinde inancımızı koruyoruz. Son ana kadar tüm mücadelemizi bunun üzerine yoğunlaştırarak vereceğiz.  Sonrası Allah’ın takdiri. Bizim için kolay olmayacak ama biz tüm mücadelemizi sürdüreceğiz. Neden olmasın?” diyerek sözlerini noktaladı.