Stadımıza anlamlı ziyaret

08 Mayıs 2015 Cuma
Fenerbahçeli eski milli atlet Kemal Aksur’un anısına kardeşi Saliha Aksur tarafından Van Alaköy’de yapılan Kemal Aksur İlköğretim Okulu öğrencileri Stadımıza bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Eski milli atletlerimizden Kemal Aksur’un anısına kardeşi emekli öğretmen Saliha Aksur tarafından 2002 yılında Van Alaköy’de yapılan 6 derslikli Kemal Aksur İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören 25 öğrenci, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı gezdi. Saliha Aksur’un davetlisi olarak Kulübümüze gelen öğrenciler, Fenerbahçe Müzesi ile başladıkları ziyareti Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Maraton Tribünü’nü gezerek sürdürdüler. Ardından misafirlerimiz son olarak Fenerium Maraton Mağazasını da dolaşarak, bu anlamlı ziyareti noktaladılar. Ziyarete Saliha Aksur'un kızı Hülya Aksur da katıldı.

Ziyaretin ardından öğrenciler; Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nu yakından görme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını dile getirirken, Fenerbahçe tarihine de tanıklık etmenin büyük bir gurur olduğunu belirttiler. 

Kemal Aksur Kimdir?
29 Ekim 1923 tarihinde İstanbul’da doğan Kemal Aksur, Türk sporuna atletizm branşında hizmet verdi. Kısa mesafedeki koşularda elde ettiği derecelerle herkesin dikkatini çeken Aksur,  Fenerbahçemize atletizm branşında hizmet verdi. Fenerbahçe formasıyla, hem kulübümüze hem de Türkiye’ye çok sayıda altın madalya kazandırdı. Sadece atletizmdeki başarılarıyla değil, hentbol branşında da birçok başarıya imza atan Kemal Aksur, 29 Eylül 2001 tarihinde vefat etti.

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

Stadımıza anlamlı ziyaret Stadımıza anlamlı ziyaret Stadımıza anlamlı ziyaret