“Fenerbahçe camiası bir taraftar daha kazandı”

27 Ağustos 2011 Cumartesi

Fransa’nın Paris Saint Germain takımıyla sözleşme imzalayan Uruguaylı futbolcumuz Diego Lugano, Fenerbahçe camiası altında çok güzel günler geçirdiklerini belirterek, "Profesyonel anlamda bundan sonra Fenerbahçe’nin oyuncusu değilim ancak Fenerbahçe camiası bir taraftar daha kazandı. Bundan sonra hayatımı Fenerbahçe taraftarı olarak sürdüreceğim" dedi.

 

Akşam saatlerinde Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde yapılan antrenmanın ardından takım arkadaşlarıyla, teknik heyetle ve Samandıra çalışanları ile vedalaşan Diego Lugano, Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman ile bir basın toplantısı düzenledi.

 

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman,  Diego Lugano’nun takımdan ayrılma kararı ile ilgili olarak üzüntü duyduğunu ifade etti.

 

"Sonsuz başarılar diliyorum"

 

Lugano’nun önemli bir oyuncu olduğunu belirten Aykut Kocaman,  "Fenerbahçe’nin gerçekten sahadaki en büyük ruhsal ve psikolojik anlamdaki güçlerinden bir tanesinin takımdan ayrılması biraz daha üzücü oldu. Lugano 5 yıldır aramızdaydı. 2 senesini de beraber geçirdik. Son seneyi de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu olarak geçirdik. Şampiyon olarak geldi bu takıma ve son 3 ay içerisinde 2 tane şampiyonluk kupası kazandı. Bir tanesi takımımızla, bir tanesi  de ülkesi ile birlikte Copa Amerika Kupası. Ama şimdi aramızdan ayrılıyor. Fransa’nın Paris Saint Germain takımına gidiyor. Geçirdiği her gün için sonsuz teşekkür ediyoruz. Böyle bir karar aldı. Sonsuz başarılar diliyorum. Bunu bütün Fenerbahçe ailesi olarak yürekten söylüyorum" dedi.

 

"Birçok başarıya imza attık"

 

Ardından söz alan Diego Lugano ise ayrılıkların gerçekten çok zor olduğunu söyledi. Özellikle 5 sezon arka arkaya forma giyen bir oyuncu olarak takımdan ayrıldığını belirten Lugano, Fenerbahçe forması altında bir çok başarıya imza attıkklarını söyledi.

 

" Çok fazla anı var çok fazla yaşanmışlıklar var"

 

Profesyonel futbolcuların bu tür durumlarla bazen baş başa kalabildiğini söyleyen Lugano, "Çok güzel günler yaşadığım ve yaşattığımız bir takımdan ayrılıyorum. Başka bir takıma gidiyorum. Bu benim futbol hayatımda yeni bir macera. Yeni bir etap olacaktır. Birinci etap burada çok büyük anı ve başarılarıyla tamamlandı. Şimdi ikinci etap başlıyor. Böyle değerlendirmek lazım. Beraberimde ne götürüyorum. Çok büyük arkadaşlıklar götürüyorum. Biraz önce Samandıra Tesisleri’nde herkesle vedalaştık. Ve herkesin gözünde gerçekten birbirine teşekkür. Burada yaratılan arkadaşlık ortamının sonrasında burada yapılan veda herkes duygulandı. Beraberimde bunları da götürüyorum. Beraberimde şampiyonluklar götürüyorum. Burada çok büyük başarılara imza attık. Çok fazla anı var çok fazla yaşanmışlıklar var" diye konuştu.

 

"Kulübün büyüklüğü her zaman kalıcı"

 

Transfer sürecine değinen Lugano, "Transferim ile ilgili olarak zaten, görüşmelere haftalar öncesinden başlanmıştı. Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu kötü bir durum vardı ama tamamen bunları birbirinden ayırmak lazım. Daha öncesinden biz zaten bu görüşmelere başlamıştık. Kulübün zor zamanlar geçirdiğinin farkındayız ama buradan oyuncular gelir geçer, hocalar gelir geçer, yöneticiler gelir geçer ama kulübün büyüklüğü her zaman kalacaktır. Fenerbahçe bu zor günlerin üstesinden de gelebilecektir. Ben buna inanıyorum. Burdaa zaten bunu gördük bunu yaşadık. Fenerbahçe’nin bütün o taraftar bütünlüğü ile şuanda belki hiç olmadığı kadar büyük bir birleşme yaşandı. İnşallah bu zor günler en kısa zamanda bitecek" dedi.

 

"Herkese teşekkür"

 

Lugano sözlerini, "5 sene boyunca güzel günler geçirdiğim bütün arkadaşlarıma, bütün maçlarda herkesin birbirine verdiği katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca çalıştığım bütün teknik ekibe ayrıca teşekkür. Benim Fenerbahçe’ye gelmem de etkili olan yöneticilere de, 5 sene boyunca çalıştığım yöneticilere de teşekkür etmek istiyorum. Samandıra’nın bütün çalışanlarına da sonsuz teşekkürler.  Ve Türkiye’ye ve İstanbul’a, benim ailem göstermiş olduğu misafirperverlikten, saygıdan ve sevgiden ötürü  teşekkürler. Ayrıca 2 çocuğumun burada doğması nasip oldu. Ve son olarak da taraftara veda etmek istiyorum. 5 sene boyunca inanılmaz destek verdiler. İyi ve kötü zaman demeden her zaman destek verdiler. Bundan sonra Profesyonel anlamda Fenerbahçe’nin oyuncusu değilim  ancak Fenerbahçe camiası bir taraftar daha kazandı diyebilirim. Ben bundan sonra hayatımı Fenerbahçe taraftarı olarak sürdüreceğim. Çok teşekkürler" diyerek tamamladı.

 

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI

BASIN FOTOĞRAFI


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar