KULÜP

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

Fenerbahçemizin efsane stadyumu "Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu"; en gelişmiş hali olan; 50.530 kişi oturma kapasitesi ve en son inşa edilen Fenerium Tribünü ile 2006 yılının Nisan ayında taraftarlarımızın hizmetine girmiştir.

Uzun seneler Fenerbahçe Stadı olarak anılsa da Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim tarafından eski başkan Şükrü Saracoğlu’nun ismi verilerek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu ismini almıştır. Stadımızda teknolojinin tüm yenilikler kullanılmıştır.

Aynı zamanda bünyesinde Fenerium Mağazaları, Fenerbahçe Müzesi, Migros Mağazası, Doğus Grubu’na ait showroomları da barındıran stadyum her gün Türkiye’nin pek çok bölgesinden taraftarın uğrak yeri olma niteliğini taşımaktadır.

Taraftarlarına 7’den 70’e tüm aileleriyle birlikte huzur ve komfor dolu bir atmosferde maç izleme ortamı sağlayan Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu, sadece Türkiye’de değil;  Avrupa’daki bir çok stadyumdan da daha modern bir donanıma sahip olarak dünya stadyumlarının arasındaki yerini alıyor.

Her tribünde tam donanımlı sağlık odaları, soyunma odalarının bulunduğu alanda hakem odası, bayan hakem odası,UEFA odası, maç temsilci odası,doping odası, eşgüdüm odası, akreditasyon odası,futbolcu ve Hakem sağlık odası ile basın tribünü katında 200 kişilik dinlenme ve çalışma salonları mevcuttur.

Tesisten Fotoğraflar

/