KULÜP

Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu

İstanbul Anadolu yakasının en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Ataşehir’de bulunan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, 13.500 kişi kapasitesi, son teknoloji ürünü altyapısı, konforlu locaları ile Fenerbahçe Ülker’in maçlarına ve dünya yıldızlarının sahne şovlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yıldız Holding sponsorluğunda hayata geçirilen Ülker Sports Arena’nın projesi; dünyada ve Türkiye’de birçok yapıya imza atan Design Development Group tarafından hazırlandı.

2008 yılında yapımına başlanan Arena’nın toplam inşaat alanı 67.000 m², ana salon iç yüksekliği 28 metre. Arena’nın tavan çekme kapasitesi, salona giriş yapılan alanların büyüklüğü, içeriye birçok tır girebilmesi de dünya çapında prodüksiyonların burada yapılabilmesini sağlıyor. 6 adet soyunma odasının yanı sıra, 5 adet de küçük soyunma odası ile Fenerbahçe Ülker Spor ve Etkinlik Salonu birçok uluslararası spor organizasyonuna da rahatça ev sahipliği yapabilecek.

Arena, 13.500 kişilik kapasitesi, 44 adet locası, salonu gören restoranı,  özel alanları ve hem antrenmanlar hem de maçlar için kullanılabilecek 2.500 kişi kapasiteli küçük salonu ile Türkiye’de ilkleri yaşatıyor.

Planlama aşamasında her türlü detayın düşünüldüğü arenanın iç mekan reklam alanları Türkiye’de tek olma özelliğine sahip. Tribünleri dolaşan 360 derece led kuşağı, ağırlığı 28 tonu bulan ve Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyan skorbordu ile sponsorlarına hayallerindekini gerçekleştirebilecekleri iletişim alan ve olanakları sunuyor.

Fenerbahçe Ülker erkek ve Fenerbahçe kadın basketbol takımlarının lig ve kupa maçlarını oynayacağı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, sadece basketbol maçlarına değil dünya yıldızlarının sahne şovlarına, konserlere, aile gösterilerine de ev sahipliği yapacak.

Adres: Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Batı Ataşehir

E-Posta: info@ulkersportsarena.com

Faks: 0216 687 2101

Tesisten Fotoğraflar

/