VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet, final serisinde 2-1 öne geçti

15 Nisan 2024 Pazartesi 20:35

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vodafone Sultanlar Ligi final serisinin üçüncü maçında Eczacıbaşı Dynavit’i ağırladı. Baştan sona üstün oynadığı maçı 3-0 kazanan Sarı Melekler, final serisinde 2-1 öne geçti ve şampiyonluk yolunda çok önemli avantaj yakaladı. Karşılaşmanın setleri 25-18, 25-19, 25-22 tamamlandı. Vargas 20, Kaptan Eda 19 sayı üretti ve galibiyette önemli rol oynadı.

Üç galibiyete ulaşan takımın şampiyonluğunu ilan edeceği seride dördüncü karşılaşma 18 Nisan Perşembe günü Eczacıbaşı Dynavit’in ev sahipliğinde Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanacak.  Takımımız bu maçı kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edecek. Eczacıbaşı Dynavit galibiyetinde ise seri beşinci ve son maça taşınacak.

Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maçı Başkanımız Ali Y. Koç ile birlikte Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da takip etti.

Eda Erdem Dündar, Aslı Kalaç, Ana Cristina De Souza, Bojana Drca, Melissa Vargas, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge ile maça başlayan Sarı Melekler, karşılaşmanın ilk bölümü 8-4 üstün geçti. Vargas ve Eda ile farkı 7 sayıya çıkaran Fenerbahçe Opet, seti 25-18 kazandı.

Etkili oyununu ikinci sete de taşıyan Fenerbahçe Opet, Melissa Vargas-Arina Fedorovtseva-Eda Erdem üçlüsü ile farkı çift hanelere taşıdı. (17-7) Skor üstünlüğünü sürdüren Takımımız, seti 25-19 önde tamamladı ve maçta 2-0 öne geçti.

Kaptan Eda’nın servis turunda üçüncü sete 5-0’lık seriyle başlayan Fenerbahçe Opet, skorda eşitliği yakalayan ve öne geçen konuk takım karşısında Eda ve Vargas  ile etkili oldu. Seti 25-22, maçı da 3-0 kazanan Takımımız, final serisinde 2-1 öne geçti.

Maçın ardından tribünlere giden Sarı Melekler, galibiyeti Başkanımız Ali Y. Koç, Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ve taraftarlarımızla birlikte kutladılar. 
  

Basın Fotoğrafları