VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet 3-1 VakıfBank

03 Mart 2024 Pazar 21:00

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vodafone Sultanlar Ligi 23. hafta mücadelesinde VakıfBank’ı ağırladı. Tamamen dolu tribünler önünde Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelenin kazananı 25-13, 22-25, 25-18 ve 25-21’lik setler sonunda 3-1’le Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız oldu.

Böylece ligde üst üste 20 toplamda ise 21. galibiyete imza atan Sarı Melekler, zirvedeki yerini korudu.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Simla Türker Bayazıt ile Kulübümüzün Mali İşler Direktörü Çağdaş Koçak da karşılaşmayı takip etti.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız mücadeleye Eda Erdem Dündar, Bojana Drca, Melissa Vargas, Aslı Kalaç, Arina Federovtseva, Meliha Diken altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

VakıfBank’ın servisiyle başlayan maçta ilk sayı Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın oldu. Rakibin direkt hatalarla başladığı maçta skor da takımımız adına 3-0’a geldi. Skorun 6-2’ye geldiği setin hemen başında Thompson’ın servis turu, Cansu Özbay’ın da blok performansıyla konuk ekip farkı 1 sayıya indirdi.(6-5) Vargas ve Eda Erdem Dündar’ın hızlı hücumlarıyla yeniden oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçemiz, farkı 5’e çıkardı.(11-6) Bu skorla molaya giden VakıfBank, moladan Ogbogu’nun sayısıyla dönse de, Ekibimizde Eda Erdem Dündar ve Meliha Diken’in sayıları skoru 13-7’ye getirdi. Farkın 7 sayıya(17-10) kadar çıktığı setin son bölümünde Arina ve Vargas’ın sayılarıyla farkı açan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız 25-13’le setin kazananı oldu.

İkinci sete 2-0’la hızlı başlayan VakıfBank karşısındaki ilk sayımız kaptan Eda Erdem Dündar’dan geldi.(1-2) VakıfBank adına skorun 4-1’e geldiği sette Aslı Kalaç-Arina Fedorovtseva ikilisiyle takımımız 3-4’ü buldu. Karşılıklı sayılarla devam eden sette özellikle Gabi ve Ogbogu ikilisiyle skor üstünlüğünü yakalayan konuk ekip skoru 14-16’ya taşıdı. Devamında Bojana Drca’nın servis turu, Melissa Vargas’ın da yüksek yüzdeli hücumlarıyla sette kalan Takımımız maça ortak oldu.(19-19) Skorun bir süre dengede seyrettiği seti VakıfBank 22-25 kazandı.

Maçın üçüncü setine Arina ve Vargas’ın sayılarıyla iyi başlayan ve 4-1’i bulan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız Arina Fedorovtseva’nın yıldızının parladığı sette 13-8’lik üstünlüğü yakaladı. Bu skorla rakibe setteki ilk molasını aldıran Takımımız moladan da 2-0’lık seriyle döndüğü sette rakibe ikinci molasını aldırdı.(15-8) Sette 24-17’yi bulan Fenerbahçemiz, Melissa Vargas’ın sayısıyla sete nokta koydu.(25-18)

Melissa Vargas ve Meliha Diken’in etkili servis turuyla dördüncü sete iyi başlayan Sarı Melekler, 5 farklı üstünlüğü yakaladı.(6-1) Konuk ekibin Gabi ve Frantti’yle maçın içinde kalma girişimlerini skorerleriyle sonuçsuz bırakan Takımımız, sette son bölüme 20-14 önde girdi. Skor avantajını koruyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız seti 25-21, maçı da 3-1 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Salon: Burhan Felek Vestel Voleybol
Hakemler: Erdal Akıncı, Mehmet Topal
Fenerbahçe Opet: Meliha Diken, Eda Erdem Dündar, Drca, Fedorovtseva, Aslı Kalaç, Melissa Vargas (Gizem Örge, Cristina, Ada Germen Korkmaz, Meryem Boz)
VakıfBank: Cansu Özbay, Gabi Guimaraes, Bahar Akbay, Thompson, Derya Cebecioğlu, Ogbogu (Ayça Aykaç, Caratasu, Van Aalen, Zeynep Sude Demirel, Zehra Güneş, Frantti, Aylin Acar)
Setler: 25-13, 22-25, 25-18, 25-21
Süre: 97 dakika (19, 27, 22, 29)

Fotoğraflar: Burak Saltık

Basın Fotoğrafları