VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet 3-1 Çukurova Belediye Spor Kulübü

16 Mart 2024 Cumartesi 19:02

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vodafone Sultanlar Ligi’nde 26. hafta maçında Çukurova Belediye Spor Kulübü’nü, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda konuk etti. 25-19, 20-25, 25-20 ve 25-11’lik setler sonunda mücadeleden 3-1 galip ayrılan Takımımız, 25. maçında 23. galibiyetini aldı.

Karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da takip etti.

Takımımızmücadeleye Aslı Kalaç, Meliha Diken, Bojana Drca, Arina Fedorovtseva, Melissa Vargas, Irina Fetisova altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Maçtaki ilk sayılar Vargas ve Drca’yla Fenerbahçemizden geldi.(2-0) Samanta Fabris’le ilk sayısını bulan Çukurova Belediye Spor Kulübü karşısında Takımımız, Aslı Kalaç ve Arina Fedorovtseva’yla iki sayılık farkı korudu.(4-2) Skorun 7-4’e geldiği bölümde Leyva ve Yasemin Güveli ikilisiyle konuk ekip skora denge getirdi.(7-7) Devamında rakibine 3-0’lık seriyle cevap veren Fenerbahçe Opet, skor üstünlüğünü bir kez daha eline aldı.(10-7) Bu skorla molaya giden Adana temsilcisi, mola dönüşünde Fabris’le farkı iki sayıya indirdi.(10-8) Setin ilerleyen bölümünde Arina Fedorovtseva ve Melissa Vargas’la üretken bir görüntü çizen Kadın Voleybol Takımımız, farkı 8 sayıya kadar çıkardı.(18-10) Orta hücumlarda Aslı Kalaç ve Irina Fetisova’nın skorer oldukları bölümde durumu 22-16’ya getiren Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, 25-19’la setin kazananı oldu.

İkinci sete de Vargas-Arina ikilisiyle iyi giren Takımımız, 5-2’yi buldu. Yasemin Güveli ve Leyva’yla önemli bir seri bulan Çukurova Belediye Spor Kulübü, 5-6’lık üstünlüğü yakaladı. Karşılıklı sayılarla devam eden bölümde konuk ekip Fabris ve Stojiljkovic gibi skorerleriyle 15-18’i yakaladı. Savunma enerjimizin düştüğü ikinci sette özellikle blokta önemli işler yapan Çukurova Belediye Spor Kulübü, seti kazanmayı başardı.(20-25) 

Fetisova ve Dimitrova’nın karşılıklı sayılarıyla başlayan üçüncü sette Arina Fedorovtseva ve Aslı Kalaç’la skor 5-2’ye geldi. Blok yerleşimimizin iyi olmadığı anlarda 4-0’lık bir seri bulan konuk ekip, 5-6 önde geçti. Melissa Vargas’la sete ortak olan(6-6) Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, orta hücumlarda Irina Fetisova, çapraz hücumlardaysa Arina ve Vargas’la ritim bulduğu bölümde skor avantajını yakaladı.(19-15) Adana temsilcisinin maça ortak olma(19-17) girişimlerini skorerleriyle sonuçsuz bırakan Sarı Melekler, seti kazandı.(25-20) 

Dördüncü sete çok iyi başlayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, 5 sayılık bir fark yakaladı.(10-5) Farkın çift hanelere çıktığı(17-7) sette molaya giden Çukurova Belediye Spor Kulübü’ne mola dönüşünde de yüksek enerjisiyle geçit vermeyen Ekibimiz, skoru 23-8’e getirdi. Rakibin direncinin kırıldı seti farklı kazanan(25-11) Fenerbahçemiz, maçtan da 3-1 galip ayrıldı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçında İtalya temsilcisi Vero Volley Milano’yu 19 Mart Salı günü Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda konuk edecek.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Basın Fotoğrafları