VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet, CEV Şampiyonlar Ligi’nde en iyi grup birincisi olarak çeyrek finalde

16 Ocak 2024 Salı 21:18

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu 6. ve son maçında Polonya temsilcisi Grot Budowlani Lodz’u konuk etti. Taraftarlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’ndaki müsabakanın kazananı 25-20, 25-19 ve 25-17'lik setler sonunda 3-0’la Fenerbahçemiz oldu.

Takımımız, böylece CEV Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında set vermeden adını çeyrek finale yazdıran tek takım olarak önemli bir başarıya imza attı.

Karşılaşmanın MVP'si kaptanımız Eda Erdem Dündar oldu. 

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt ile Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımımızın teknik kadrosu ve futbolcuları da karşılaşmayı takip etti.

Takımımız maça Bojana Drca, Arina Fedorovtseva, Eda Erdem Dündar, Magdalena Stysiak, Ana Cristina De Souza, Aslı Kalaç altısı ve libero Gzizem Örge’yle başladı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın servisiyle başlayan maçta Ana Cristina ve Eda Erdem Dündar’la skor 4-0’a geldi. Bu skor konuk ekibe mola aldırırken, moladan Arina’nın sayısıyla dönen Takımımız, 5-0’ı buldu. Polonya temsilcisi ilk sayılarını ise Sobiczewska ve Rozynska’yla buldu. (6-3)  Çaprazda Magdalena Stysiak, orta hücumlardan da Aslı Kalaç’tan önemli katkılar alan Ekibimiz, skoru 11-6’ya getirdi. Mitrovic ve Kukulska’yla setin içinde kalmaya çalışan Grot Budowlani Lodz, farkı 3 sayıya(15-12) kadar düşürse de skorerleriyle son bölüme 20-16’yla önde giren Takımımız, ilk setin de kazananı oldu.(25-20)

İkinci sete Lazowska ve Sobiczewska ikilisiyle iyi giren konuk ekip 3-0’ı buldu. Takımımızın bu setteki ilk sayısı ise Ana Cristina’dan geldi. (1-3) Skorun 3-5’e geldiği sette Aslı Kalaç ve Eda Erdem Dündar’la skora denge getiren(5-5) Takımımız, akabinde skor üstünlüğünü de eline aldı. (6-5) Kısa süreliğine de olsa skorun dengede gittiği sete Arina Fedorovtseva ve Ana Cristina’yla ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet farkı 4 sayıya çıkardı. (12-8)  Setin devamında Stysiak, Ana Cristina, Eda Erdem Dündar gibi önemli isimleriyle oyunun kontrolünü eline alan Takımımız, seti 25-19 kazanarak 2-0’ı buldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Lysiak ve Kukulska’yla bir direnç ortaya koyan konuk ekip skoru dengede tutmayı başardı. (9-9) Devamında önemli bir seri bulan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız skoru 12-8’e getirerek rakibi molaya zorladı. Moladan Mitrovic’in sayısıyla dönen Grot Budowlani Lodz, farkı da 2’ye indirdi. (12-10) Skor avantajını setin geriye kalan bölümünde de koruyan Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet, seti 25-17; maçı da 3-0 kazandı.

İstatistikler için tıklayınız.

Fenerbahçe Opet 3-0 Grot Budowlani Lodz
Salon: TVF Burhan Felek Vestel
Hakemler: Aleksander Sikanjic (Lihtenştayn), Alexandre Vitor Goncalves (Portekiz)
Fenerbahçe Opet: Ana Cristina, Eda, Drca, Fedorovtseva, Aslı, Stysiak, Gizem (L) (Cansu, Meliha, Ada)
Grot Budowlani Lodz: Mitrovic, Rozynska, Sobiczewska, Kukulska, Pol, Wilinska, Lysiak (L) (Lazowska, May)
Setler: 25-20, 25-19, 25-17
Süre: 1 saat 10 dakika

Fotoğraflar: Burak Saltık

Basın Fotoğrafları