VOLEYBOL

Aydın Büyükşehir Belediyesi 0-3 Fenerbahçe Opet

07 Ocak 2024 Pazar 16:49

Vodafone Sultanlar Ligi’nin ilk yarısını lider tamamlayan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, ikinci devrenin ilk maçında Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne konuk oldu. Takımımız, Aydın Mimar Sinan Spor Salonu’nda oynanan mücadeleden 22-25, 23-25 ve 17-25’lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı.

Takımımız maça şu isimlerle başladı:
Arina Fedorovtseva, Bojana Drca, Aslı Kalaç, Ergül Avcı Eroğlu, Magdalena Stysiak, Meliha Diken ve Gizem Örge(Libero).

Arina ve Stysiak’la maça iyi başlayan Takımımız setin hemen başında 5-0’lık üstünlüğü yakaladı. Bu skorla molaya giden ev sahibi, mola dönüşünde Fatma Şekerci ile maçtaki ilk sayısını buldu. (1-5) Aslı Kalaç ve Ergül Avcı Eroğlu’nun blok performansıyla da rakibi karşısında fark yaratan Ekibimiz, skoru 5-10’a getirdi. Devamında Nicoletti’nin etkili hücumları, Firdevs Kiremitçi’nin de blok sayısıyla bir seri bulan Aydın Büyükşehir Belediyesi maçta öne geçmedi başardı.(13-12) Büyük çekişmeye sahne olan setin son bölümünde yeniden skor üstünlüğünü (19-22) eline alan Fenerbahçemiz, 22-25’le setin kazananı oldu.

İkinci sete iyi başlayan taraf ev sahibi Aydın Büyükşehir Belediyesi oldu. (5-2) Fatma Şekerci ve Ayşe Çürük’ün etkili oyunuyla skorun ev sahibi lehine 10-6’ya geldiği sette Buse Ünal ve Arina’yla maçın içinde kalan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız skora denge getirdi. Skorun 12-11’e geldiği anlarda salonda yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle müsabaka da bir süre durdu. Problemin giderilmesinin ardından yeniden başlayan sette 2-0’lık seriyle Fenerbahçemiz, 12-13’ü buldu. Takımımıza 3-0’lık seriyle cevap veren ev sahibi skoru 15-13’e taşıdı. Karşılıklı sayılarla devam eden bölümde Sarı Melekler, skor üstünlüğünü bir kez daha eline aldı. (18-20) Skorun dengede seyrettiği sette son bölümü daha iyi oynayan Ekibimiz, seti 23-25 kazandı.

3-0’lık seriyle üçüncü sete hızlı başlayan ev sahibine skorer isimleriyle geçit vermeyen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, 4-6 öne geçti. Ev sahibinin maça ortak olma girişimlerini sonuçsuz bırakan Ekibimiz, 5-10’u buldu. Setin devam eden bölümünde de skor avantajını koruyan Takımımız, seti 17-25 maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Basın Fotoğrafları