VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet 3-0 SC Potsdam

06 Aralık 2023 Çarşamba 20:29

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, CEV Şampiyonlar Ligi C Grubundaki 4. maçında Almanya temsilcisi SC Potsdam'ı konuk etti. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda oynanan mücadelenin kazananı 25-13, 25-19 ve 25-15’lik setler sonunda 3-0 gibi net bir skorla Takımımız oldu.

Hücumda %52’yle oynayan, takım halinde 12 blok yapan ve oyuncularından 5 Ace katkısı alan Fenerbahçemiz, bu sezon lig ve Avrupa'da oynadığı 15 karşılaşmanın 14’ünü kazanmayı başardı. Şampiyonlar Ligi’nde yoluna yenilgisiz yoluna devam eden Takımımız zirvedeki yerini de korudu.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve Can Gebetaş da karşılaşmayı takip etti.

Karşılaşmanın MVP’si seçilen oyuncumuz Bojana Drca ödülünü Supervisor Plamena Stoykova ve MediaMarkt Türkiye CEO’su Hulusi Acar’ın elinden aldı.

Takımımız mücadeleye; Arina Fedorovtseva, Aslı Kalaç, Bojana Drca, Meliha Diken, Eda Erdem Dündar, Magdalena Stysiak altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.

Maça Drca ve Stysiak’la hızlı başlayan Takımımız, 3-0’ı buldu. Konuk ekibin ilk sayıları da Veronika Dokic’ten geldi. (3-1) Orta hücumlarda Aslı Kalaç’la, servis turundaysa Arina Fedorovtseva’nın Aceleriyle bir ritim yakalayan Fenerbahçe Opet setin hemen başında 7 sayılık bir fark yakaladı. (9-2) Bu skorla molaya giden SC Potsdam, moladan sayıyla dönen taraf oldu. Raquel Lazaro ve Suvi Kokkonen’le sette kalmaya çalışan konuk ekibe Arina ve Meliha’nın üst üste ekili hücumları, Drca’nın da taktik servisleriyle cevap veren Fenerbahçemiz farkı çift hanelere çıkardı. (7-17) Skorerleriyle maçta güzel bir seri yakalayan Takımımız 21-8’i buldu. Aslı Kalaç ve Magdalena Stysiak’ın da blokta rakibine üstünlük kurduğu setin kazananı 25-13’le Ekibimiz oldu.

Karşılıklı sayılarla (2-2) başlayan ikinci sette file önünde Aslı Kalaç ve Stysiak’ın üretken oyunuyla skor da 5-2’ye geldi. Veronika Dokic ve Kokkonen gibi isimleriyle maçın içinde kalan Potsdam, ilerleyen bölümde skora denge getirdi.(10-10) Çaprazda Stysiak ve Bojana Drca’nın üretken oyunuyla kontrolü eline alan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız skor üstünlüğünü yakaladı.(19-14) Kaptan Eda Erdem Dündar’ın tek ayak, Arina Fedorovtseva’nın da çapraz hücumlarıyla skora katkı yaptığı seti Fenerbahçemiz 25-19 kazandı.

Meryem Boz ve Ana Cristina De Souza’nın dahil olduğu üçüncü setin hemen başında skor 5-2’ye geldi. Rakip takım Gréta Kiss ve Breland Morrissette ikilisiyle maçın içinde kalmaya çalışsa da rakibine geçit vermeyen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız 25-15’le seti kazanarak maçtan 3-0 galip ayrıldı ve grubunda 4’te 4 yaptı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar: Burak Saltık

Basın Fotoğrafları