VOLEYBOL

Fenerbahçe Opet 3-0 Beşiktaş Ayos

31 Ekim 2023 Salı 20:29

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Vodafone Sultanlar Ligi’nin beşinci haftasında Beşiktaş Ayos’u konuk etti. Karşılaşmayı 25-22, 26-24, 25-10'luk setlerle 3-0 kazanan Sarı Melekler, ligdeki dördüncü galibiyetine imza attı.

Stysiak kaydettiği 14 sayıyla maçın skoreri olurken; Eda Erdem Dündar 13, Fedorovtseva da 11 sayıyla galibiyete önemli katkı verdi.
 
Bakım ve koruma altında bulunan 30 kız çocuğu Sarı Meleklerin derbi mücadelesini tribünden takip etti ve takımımızı destekledi. Çocuklarımıza sponsorumuz Ülker tarafından hazırlanan paketler de takdim edildi. Ayrıca 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında lösemili çocuklar iki takımla birlikte seremoniye çıktı.
 
Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maçı Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ile Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt da izledi.
 
Takımımız maça; Eda Erdem Dündar, Aslı Kalaç, Meliha Diken, Bojana Drca, Magdalena Stysiak, Arina Fedorovtseva altısı ve libero Gizem Örge’yle başladı.
 
İlk sette skoru 21-21’de eşitleyen Sarı Melekler, son bölümde skor avantajını eline geçirdi ve seti 25-22 kazandı. Baştan sona üstün oynadığı ikinci sette skor 22-22’de eşitlense de Fenerbahçemiz seti 26-24 önde tamamladı. Üçüncü sette rakibini tam anlamıyla domine eden Fenerbahçemiz, rahat oynadığı bu seti 25-10, maçı da 3-0 kazandı.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.
 
Fenerbahçe Opet, Vodafone Sultanlar Ligi 6. haftasında 4 Kasım Cumartesi günü Galatasaray Daikin’le karşılaşacak.

Basın Fotoğrafları